Шляхово-ремонтні підприємства Львова працюватимуть за японською технологією 5S

Запроваджувати японську філософію на комунальних підприємствах міста почнуть у найближчі дні

21 вересня

У п’ятницю, 21 вересня, на засіданні виконкому мерії, ухвалили рішення про запровадження системи організації робочого простору за методологією 5S. Її впроваджуватимуть у чотирьох шляхо-ремонтних підприємствах Галицького, Залізничного, Личаківського та Шевченківського районів, а також ремонтно-аварійному підприємстві. Згідно з нею, існує п'ять етапів, які дозволяють впорядкувати засоби виробництва, техніку, ресурси та навіть запобігають крадіжкам. Наразі міська рада пропонує реалізувати на комунальних підприємствах три етапи японської філософії організації робочого простору.

«Перший – це сортування. Тобто, ми забираємо все зайве з виробничої дільниці, відтак воно перестає нам перешкоджати, з'являється більше простору. Другий і третій кроки – впорядкування: ЛКП складають графіки прибирання, знаходять оптимальні інструменти для того, як організувати свій робочий процес і скільки до нього потрібно долучити людей», – пояснив заступник директора департаменту ЖКГ та інфраструктури ЛМР Андрій Білий.

Запроваджувати систему організації праці 5S два тижні тому почало ШРП Залізничного району. Його працівники зводять чотирисекційне накриття для піскорозкидачів і вантажівок, а також списали шість одиниць техніки: машини, снігонавантажувач і трактор, які працювали 25-30 років.

«Ми почали з прибирання території: здали старі шини й неробочі акумулятори. Вже бачу, що є порядок, згодом буде приємніше заходити на територію шляхово-ремонтного підприємства», – пояснив директор ЛКП «ШРП Залізничного району» Іван Демко.

Щодо четвертого та п'ятого етапів концепції 5S, то їх суть, як кажуть у мерії, – підтримувати наведений лад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Вони вирішили, що зажерливі буржуа щось собі вигадують. Чому б не скористатись?»
У ДТП в Жовківському районі загинув 22-річний патрульний поліцейський
Королівство іграшок
Львівський SMM Forum пікетували через російськомовних спікерів
Актори «Дизель шоу» потрапили у смертельну ДТП на Київщині
Через ймовірне замінування з львівського вокзалу евакуювали близько 800 осіб
Біля арсеналів в Ічні перед вибухами бачили двох чоловіків у камуфляжі
У Львові внаслідок ДТП автомобіль виїхав на тротуар та травмував жінку з дитячим візочком
Україна і МВФ досягли угоди за новою програмою stand-by на 3,9 млрд доларів
Православна імперія та українська церква