Штрафи для українських водіїв без ременів безпеки можуть зрости до 850 грн

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроект, який різко збільшує штрафи для водіїв, що не користуються ременями безпеки

10 вересня

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав законопроект про підвищення штрафу для водіїв, які не користуються ременями безпеки в автомобілі. Якщо зараз такий штраф становить 51 грн, то депутати пропонують підвищити його до 850 грн.

«Народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого дозволить посилити відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки і мотошоломами та підвищити безпеку водіїв і пасажирів транспортних засобів», – повідомила прес-служба Верховної Ради.

Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді 19 червня 25 народних депутатів. Вони пропонують збільшити штраф за некористування ременями або мотошоломами з 3 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто з 51 до 850 гривень.

У пояснювальній записці депутати зазначили, що чинний нині штраф «є занадто поблажливим та неспіврозмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил».

Комітет рекомендував прийняти законопроект за основу, наголошуючи на високому рівні смертності та травматизму на дорогах.

«За офіційними даними Національної поліції, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмуються не менше 35 тисяч. Тобто кожного дня гине понад 9 людей», – заявили в комітеті й додали, що за цими показниками аварійності та наслідками ДТП Україна є однією із лідерів серед європейських країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Щоб перемогти смерть доведеться перестати бути людиною»
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП
ФК «Львів» та «Карпати» зіграли у бойову нічию
Мати Кузьми «Скрябіна» заявила про неправомірне використання похоронними бюро портрета її сина
Дубневича і Синютку зловили за руку
Українські військовослужбовці взяли під контроль хутір Вільний у Луганській області
В гостях у богомола
У Перемишлянському районі стався витік нафти через незаконну врізку у нафтопровід «Дружба»
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?