Штрафи для українських водіїв без ременів безпеки можуть зрости до 850 грн

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроект, який різко збільшує штрафи для водіїв, що не користуються ременями безпеки

10 вересня

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав законопроект про підвищення штрафу для водіїв, які не користуються ременями безпеки в автомобілі. Якщо зараз такий штраф становить 51 грн, то депутати пропонують підвищити його до 850 грн.

«Народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого дозволить посилити відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки і мотошоломами та підвищити безпеку водіїв і пасажирів транспортних засобів», – повідомила прес-служба Верховної Ради.

Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді 19 червня 25 народних депутатів. Вони пропонують збільшити штраф за некористування ременями або мотошоломами з 3 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто з 51 до 850 гривень.

У пояснювальній записці депутати зазначили, що чинний нині штраф «є занадто поблажливим та неспіврозмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил».

Комітет рекомендував прийняти законопроект за основу, наголошуючи на високому рівні смертності та травматизму на дорогах.

«За офіційними даними Національної поліції, щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмуються не менше 35 тисяч. Тобто кожного дня гине понад 9 людей», – заявили в комітеті й додали, що за цими показниками аварійності та наслідками ДТП Україна є однією із лідерів серед європейських країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова
Мій Шевченко
Головні новини Львова за 13 листопада
41-річна львів'янка вимагає у трьох акушерок виплатити 1 млн гривень за неправильний діагноз
УПЦ МП розірвала зв’язок з Константинополем і відмовилася змінити свою назву
РАГУlive. Випуск за 13 листопада
В Україні видали першу ліцензію на виробництво продуктів з марихуани
Міністр інфраструктури заявив про плани будівництва аеропорта у Мукачеві
Президентський рейтинг Тимошенко вдвічі перевищив рейтинг Порошенка
Заарештований за сутенерство лідер «Авто Євро Сили» таємно організовує протести під ЛОДА