Штурм Ратуші – спланована провокація, – Садовий

19:25, 9 червня 2016

Львівська ратуша зранку була в облозі. Захисники тварин, торговці з ринку, політичні активісти із УНА-УНСО та «Свободи» влаштували пікет.

Сесія міськради має розглядати ситуацію на Грибовицькому сміттєзвалищі. Як це відбуватиметься – пікетники хотіли побачити на власні очі, тому й кинулися на штурм приміщення. Вперед пішли треновані хлопці з червоними шевронами. У розігрітому натовпі вже й забули про цуциків з котиками та робочі місця на ринку. Політичні гасла – понад усе.

Головний прохід у Ратушу заблокували нацгвардійці. Їм дісталося найбільше. Солдатів висмикували із рядів і ледь не затоптали. А потім на площі молодики хизувалися відібраним у них спорядженням і волали про застосування проти них сили та перцевого газу. Хоча у Нацгвардії запевнили, що його розпиляли штурмовики.

«Під час сутички біля міської ради чи майже в міській раді, військові не застосовували газ. Під час того, коли наших військових висмикували з рядів радикально налаштовані молодики забирали в нацгвардійців і шукали балончики з газом», – сказав речник Західного управління Нацгвардії України Олег Тіхов.

До сесійної зали представників мітингарів пустили. Але конструктиву не вийшло. Вони й там намагалися битися. Секретар міськради закрив засідання, а його облили якоюсь речовиною. Головне не проблему вирішити, а наробити галасу. Представники «Свободи» замість того щоб бути на сесії, виявляли турботу про місто під стінами Ратуші, підбурюючи людей її штурмувати. А коли мітинг розійшовся, одразу розповсюдили заяву, що міський голова дав вказівку Нацгвардії бити людей і труїти їх газом. 

«9 червня 2016 року біля Львівської міської ради зібралися мітингувальники та мешканці Львова. Більше півтисячі спецпризначенців і нацгвардійців оточили Львівську міську раду та заблокували вхід, аби перешкодити громадянам потрапити в приміщення Ратуші. На спробу активістів прорватися всередину правоохоронці застосували кийки, почали бити людей і труїти газом», – йдеться у заяві ВО «Свобода».

Проблема сміттєзвалища стала предметом великої гри. Міський голова Львова звернувся до президента і прем'єра про допомогу в ліквідації наслідків катастрофи,  а натомість отримав ще один фронт – політичний.

«Я в цьому бачу використання цієї ситуації навколо сміттєзвалища з жертвами, з екологічною небезпекою для пониження політичних амбіцій, шансів, позицій мера Садовгого. Будь-хто з опонентів, конкурентів Садового може використовувати цю ситуацію на свою користь проти Садового», – розповів політолог Вадим Карасьов.

Нагнітати обстановку зацікавлені досі не припинятють, остання їх витівка – закидали сміттям оселю міського голови.