Шуфричу радять залучати до боротьби з повінню батальйон «Тиса»

16:00, 5 червня 2010

«З року в рік Україна потерпає від повеней і щоразу змушена витрачати колосальні кошти та зусилля на ліквідацію їх наслідків», - заявив в ефірі програми «Шустер Live» на телеканалі «Україна» голова комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба депутата.

Коментуючи нещодавні стихійні лиха на Західній Україні, народний депутат порадив міністру з надзвичайних ситуацій Нестору Шуфричу разом з міністром оборони Михайлом Єжелем залучити до рятувальних операцій спільний інтернаціональний миротворчий підрозділ – інженерний батальйон «Тиса», створений Україною, Словаччиною, Угорщиною та Румунією для допомоги населенню на випадок повені.

«Ні минулого, ні позаминулого року ніхто його не залучав, - розповів екс-міністр оборони. – Хоча кожного року цей батальйон проходить військові навчання, усі чотири країни вкладають у це власні кошти».

Голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони відмітив, що нині «Тиса» діє лише на папері. «Саме тому у таких надзвичайних ситуаціях, які трапилися у Львові та на Закарпатті цього тижня, потрібно залучати цей міжнародний батальйон для допомоги рятувальникам і населенню», - підкреслив він.

Нагадуємо, створення Міжнародного Інженерного Батальйону «Тиса» було ініційовано Україною в грудні 1998 року для цілей швидкого спільного військового реагування на загрози повеней, а також кваліфіковану, професійну відповідь на наслідки стихійних лих, які постійно загрожують країнам Карпатського регіону. Угода була підписана 15 листопада 2002 в Будапешті головами генеральних штабів угорської, румунської армій, Збройних Сил Словацької Республіки та України. Основні завдання інтернаціонального батальйону: евакуації людей, обладнання та майна від районів стихійних лих, забезпечення технічного обслуговування та експлуатації гуманітарної допомоги, участь у відновленні доріг та гідротехнічних споруд, розчищення завалів, обладнання та будівництво тимчасових мостів і дренажних систем, регулювання течій річок, тимчасове постачання постраждалих районів електроенергією, питною водою та іншим.