Шведи та естонці підтримали е-урядування у Львові

14:13, 12 липня 2013

12 липня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Львівською міською радою, Шведською агенцією міжнародної співпраці та розвитку Sida та «Академією електронного урядування» Естонії про фінансову підтримку проекту впровадження електронного документообігу у Львівській міській раді.

«Ми в рік отримуємо 105 тисяч звернень до міської ради. Це є дуже великий об’єм. Тони паперу. Ціль е-урядування – скоротити процеси у 8 разів, прискорити швидкість проходження документів. Ми зможемо зекономити в рік орієнтовно 400 тисяч гривень на папір. Я думаю, не важко порахувати скільки це є збережених дерев. Завдяки електронному урядуванню ми зможемо мінімізувати бюрократію, мінімізувати корупцію, тому що всі процеси публічні, проходження кожного документу можна буде в онлайн режимі бачити в Інтернеті на сайті. Тому цей проект надзвичайно важливий для громади міста Львова», – цитує мера Львова Андрія Садового прес-служба мерії.

Також мер подякував колегам з проекту Sida, колегам з Естонії за суттєву фінансову підтримку. «Це є 1,5 мільйона гривень. Думаю, що капіталізація працівників міської ради зросте на порядок», – додав Садовий.

«Наступним кроком після сьогоднішнього підписання буде оголошення тендеру. Після цього буде збір пропозицій. Коли буде обрано те програмне забезпечення, на якому буде базуватись електронний документообіг в міській раді, ми починаємо його впровадження і паралельно починаємо навчання людей. Оголошення тендеру планується в найближчий місяць, одразу як ми завершимо всі формальності», – сказав директор департаменту «Адміністрація міського голови» Андрій Москаленко.

Проект реалізовується відповідно до Програми впровадження електронного урядування у Львівській міській раді на 2013-2014 роки, затвердженої ухвалою сесії від 30 травня 2013 року №2311. Пріоритетними завданнями Програми є впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у процес надання послуг громадянам, розширення спектру послуг через Інтернет, модернізація роботи з документами громадян у ЛМР.

Проект передбачає скорочення часових витрат та забезпечення прозорої процедури для опрацювання звернень громадян завдяки впровадженню інформаційних технологій. Основне завдання проекту – перехід з паперового на електронний документообіг. Це дасть можливість у 8 разів скоротити час на проходження документів з моменту їх реєстрації до надходження до кінцевого виконавця. Відтак це також пришвидшить процес розгляду та виконання звернень громадян.

Також процедура проходження електронних документів буде висвітлюватися на сайті Львівської міської ради. Власник звернення за реєстраційним номером та пін-кодом зможе перевірити стан виконання свого звернення та історію роботи з ним.

Відповідно до меморандуму, Шведська агенція міжнародної співпраці та розвитку Sida фінансуватиме впровадження системи електронного документообігу у Львівській міській раді. Закупівля відбуватиметься за принципом тендерних процедур. Сума гранту залежатиме від результатів тендеру. Передбачено близько 140 000 євро для закупівлі ліцензій та встановлення програмного забезпечення. Львівська міська рада отримає гран у вигляді технічної допомогти, тобто готового продукту. Закупівлю і консультаційні процедури проводитимуть експерти «Академії електронного урядування» Естонії, одні з кращим спеціалістів у сфері електронного урядування у світі.

Термін реалізації проекту 16 місяців. GIZ допомагатиме впроваджувати досвід Львова в інших містах України.

На сьогодні у Львівській міській раді вже створено технічне завдання системи електронного документообігу та проводиться вивчення наявних систем електронного документообігу. Також у 2013 році у міському бюджеті передбачено кошти на модернізацію та закупівлю швидкісної техніки для сканування й обробки документів – 1 млн 200 тис. грн.