Сі Цзіньпіна переобрали генсеком ЦК Компартії Китаю

08:52, 25 жовтня 2017

Центральний комітет Комуністичної партії Китаю 19-го скликання на пленумі переобрав Сі Цзіньпіна генеральним секретарем ЦК КПК. Про це повідомляє Deutsche Welle.

У своїй промові на відкритті з'їзду, яка тривала три з половиною години, Сі Цзіньпін, зокрема, пообіцяв перетворити Китай до 2050 року на світового лідера. Делегати також одноголосно схвалили програму Сі Цзіньпіна щодо боротьби з корупцією, яка дуже популярна в народі.

Сі Цзіньпін також заявив, що в Китаї сформувався «соціалізм з китайською специфікою для нової ери», найбільш досконала модель демократії у світі, яка стане ідеологією КНР на найближчі п'ять років.

Нагадаємо, у Китаї з 18 жовтня по 24 жовтня тривав 19-й з'їзд Китайської комуністичної партії (КПК). У з'їзді взяли участь близько 2,3 тис. делегатів, які заслухали доповідь генерального секретаря Центрального комітету КПК Сі Цзіньпіна, а пізніше – звіт Центральної комісії КПК з перевірки дисципліни.

На форумі розглянули результати роботи партії за останні п'ять років, обговорити суспільно-економічну та політичну ситуацію в Китаї та інших країнах, окреслити стратегічну лінію розвитку республіки на найближчі роки.

Особливість даного з'їзду стало те, що майбутня кадрова політика правлячої партії перебуває у секреті. Переобрання Сі Цзіньпіна не стало несподіванкою, адже експерти віддають належне значному внеску нинішнього керівника в порівнянні зі своїми попередниками (Цзян Цземінем і Ху Цзіньтао). Антикорупційна кампанія, запроваджена Сі Цзіньпіном, вперше пройшлася по всій вертикалі влади, реформи економіки і глобальні проекти за межами країни вивели країну на 1 місце по закордонних інвестиціях та експорту, а на глобальні проекти «Один пояс один шлях» держава витратить понад 1 трлн доларів.

Зауважимо, що у Китаї фактичним лідером держави є генеральний секретар ЦК КПК, у той час як голова КНР (відповідає посаді президента в інших державах світу) часто є лише представницькою особою. Фактично лише чотири керівники КНР: Мао Цзедун, Цзян Цземінь, Ху Цзіньтао і Сі Цзіньпін посідали одночасно ці дві посади.