У центрі Сіетла планують збудувати посткоронавірусний хмарочос

Будинок спроектували так, щоб люди в ньому могли дотримуватися соціальної дистанції

11:52, 16 листопада 2020

Міжнародна архітектурна студія 3MIX розробила проект хмарочоса «Сіетл 2030», що досліджує, як можуть виглядати хмарочоси через 10 років після пандемії коронавірусу. 400-метровий будинок включатиме житло, простори для роботи і відпочинку у біофільному середовищі – із вертикальними садами, водяними стінами, парками для домашніх тварин.

Як пише DesignBoom, хмарочос спроектували так, щоб люди в ньому могли дотримуватися соціальної дистанції: кількість мешканців та користувачів будівлі обмежать. Мета проекту – пом’якшити негативний вплив щільного міського життя на мешканців та сконцентрувати основну діяльність людини в одному місці.

Хмарочос, схожий на обеліск, буде складатися з трьох взаємопов’язаних суб-веж і поділений на вісім суперблоків, площа яких разом становитиме 150 тис. кв. м. Він матиме сталевий екзоскелетний каркас з бетонними стрижнями, а загалом буде збудований на 90% з дерева, що вбиратиме вуглець і сприятиме біофільному середовищу. На території, окрім природних зон, будуть пандуси для велосипедистів, порти для безпілотників, а на даху – вертолітний майданчик.

Проект «Сіетл 2030» сподівається визначити нові парадигми будівництва хмарочосів у США, відповідаючи на проблеми громадського здоров’я та відкидаючи поняття геометрично закритих споруд як пережитків минулого. Він має на меті заохотити владу забезпечити боротьбу із захворюваннями та змінами клімату за допомогою нового покоління біофільних будівель у всьому світі.