Сільгоспвиробники Львівщини не можуть зібрати урожай через постійні дощі

Поки що на угіддях зародив ячмінь, якого з гектара зібрали на центнер менше, ніж минулоріч

27 липня

На Львівщині негода завдала мільйонних збитків аграріям. Сильні дощі, зливи та град знищили цього літа понад 2 тисячі посівних площ на Львівщині. Найбільше від негоди постраждали сільськогосподарські угіддя Золочівського, Яворівського й Городоцького районів. Зокрема в останньому, у селі Грімне, погана погода завдала удару 60-гектарному полю кукурудзи, власником якого є аграрій Іван Васильчак. Чоловік каже: в рослинах пошкоджені стебло і качан, тому сподіватися будь-якого урожаю марно. Також він підраховує збитки.

«Наше підприємство втратило 1 мільйон гривень. І на полях, які поряд, не залишилося «живого» місця. У побитих дощем колосках пшениці – заледве по дві-три зернини, а насіння ярого ріпака в розмірах – удвічі менше. Пошкодились ще буряки, картопля, гарбузи», – розповів керівник місцевого сільськогосподарського підприємства.

Через те, що над полями постійно нависають хмари, техніка, яка мала би збирати й молотити пшеницю та інші культури, стоїть. Нею комбайнери востаннє виїжджали на угіддя тиждень тому.

«Поміж дощами вдалося зібрати ріпак, трішки ячменю, решта ще на полі. Чекаємо сонячної сухої погоди», – каже водій комбайна Володимир Бей.

Жнива на Львівщині тривають майже місяць. Проте через постійну загрозу дощів і злив прогнозувати загальні показники цьогорічної врожайності ще зарано, адже зібрати з полів господарства встигли лише ячмінь. Однак аграрії вже прозвітували: з гектара його отримали на центнер менше, ніж минулоріч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Масштабна пожежа у Львівські обласній клінічній лікарні
Wizz Air оголосила про відновлення роботи своєї української «дочки»
«Авто Євро Сила» вдруге заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро