Село Угринів, що на Прикарпатті, є чи не найбагатшим селом, яке примикає до Івано-Франківська. Воно розташоване лише за 2 км від міста. І тут серед вілл та розкішних будинків є невелика хатинка. Їй понад 100 років. Площа будиночку всього-на-всього 2 на 2 кв. м.
Грубо кажучи, це глиняна мазанка. Усередині ані води, ані туалету, ані газу. І в таких умовах уже кілька років живе молода сім`я. А із січня цього року Анна Гошовська проживає в цьому домі разом з крихітною донькою – чоловік Григорій уже півроку воює на сході.
«Коли прийшла повістка, то Гриць відразу сказав: я не буду тікати і не буду ховатися. Я – військовий, нащо мені того», – розповіла дружина Григорія Анна.
Григорій та Анна одружені лише 2 роки. Чоловік працював на місцевому заводі і мав хороший підробіток. А тепер чоловіка поруч немає, тож Анні доводиться самотужки рубати дрова та носити воду.
До речі, вода у неї за 100 м від хати в саморобній криниці. Газ провести в таку хату нереально. Тож єдиний вихід взимку – дрова.
І при тому Анна має вроджену ваду серця. «Але мене здоров`я підвело. Через нерви в мене загострилися проблеми із серцем. Я щодня зараз роблю уколи. Та лежу під крапельницею. А це майже 100 грн вдень. Для нас це великі гроші», – скаржиться Анна.
За її словами, на руки вона отримує 800 грн на дитину і 500 грн, які дає сільська рада – це і є її чистий бюджет.
Волонтери, які опікуються сім`єю, кажуть, що за весь час, поки Григорій у війську, від місцевої влади привезли віз дров та підлатали дах будинку. Відтак вони запевнили, що вимагатимуть від сільської ради трішки більше зусиль.
Волонтер спілки жінок «Я Україна» Аліса Котик зазначила: «Я думаю, їм треба побудувати будиночок, йшла мова про квартиру, але забрати людину без коштів, яка має хворе серце і сидить з дитиною, і запхати в місто, без грошей – за що вона буде жити? А тут вона має свій город, кінець-кінцем село може допомогти».
На ротацію Григорій Гошовський приїде в серпні. І то на 10 днів. Планів у сім`ї на відпочинок немає. Аня зізнається, що треба хату до зими приготувати.
Загалом сімей, які й зараз перебувають у схожій ситуації, на Прикарпатті є близько двох десятків.