Син Василя Стуса створив віртуальний музей про батька

17:28, 7 листопада 2017

У мережі з’явився інтерактивний віртуальний музей, в якому можна переглянути історію життя і творчості українського письменника та правозахисника Василя Стуса. Музей про українського поета-шістдесятника, прозаїка та правозахисника створив його син Дмитро Стус, пише «Еспресо».

На сайті музею можна побачити безліч матеріалів про поета: тут опублікували копії рукописів, фотографії, листи, які він відправляв до друзів, записи деяких його виступів та мистецькі інтерпретації його творів.

На сайті передбачили і зворотній зв’язок з користувачами – студентами, вчителями та викладачами, щоб пояснювати найцікавішу інформацію для охочих.

Скріншот головної сторінки сайту про українського письменника

«У віртуальному музеї ми хочемо показати, як XX століття впливало на формування Василя Стуса, і як сам поет впливав і продовжує впливати на український соціум своїми творами, вчинками і, врешті, самою присутністю. Такий погляд на історію дозволить глибше зрозуміти причини того, що відбувається в Україні та її культурі сьогодні, а також запропонувати молоді приклади пошуку себе у світі», – зазначають автори проекту.

Проект створили на волонтерських засадах, тому поки на сайті є лише 5% матеріалів від усієї інформації, що є у авторів. Ресурс обіцяють доповнювати новими фактами та матеріалами.

Василь Стус – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець та правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1990), Герой України (2005, посмертно).

За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.