Львів фестивалить у режимі нон-стоп і не знає культурного міжсезоння. Навіть у найлінивіші місяці року, коли хочеться зранку до вечора лежати на пляжі, тут тривають аж два потужні фестивалі: LvivMozArt та МАЧ.
Якщо ви не плануєте відпустку цього тижня, то точно знайдете спосіб провести час цікаво і пізнавально, не покидаючи найкращого міста на планеті. А допоможе вам у цьому підбірка найцікавіших подій від ZAXID.NET.
На весь тиждень
Виставка «Божниці. Synagogues. בתי כנסת»
Усім хто цікавиться юдаїкою та історією Львова потрібно відвідати виставку графічних робіт Тетяни Казанцевої та світлин Сергія Лєонова. В експозиції представлено графічні зображення синагог Львова: Великої Передміської синагоги, Якоб Гланзер Шул, Хасидим Шул, Темпель, та замальовки, що стосуються єврейського світу Львова. Фото демонструють сучасний стан синагог.
Також відвідувачі матимуть нагоду переглянути і придбати листівки, видані за малюнками синагог. Мета виставки – привернути увагу до реставрації синагоги Якоб Глазнер Шул, що на вулиці Вугільній, відновлення пам’яті про єврейський світ Львова і встановлення пам’ятних знаків на місцях втрачених синагог.
До 31 липня, кав’ярня «Штука», вул. Котлярська, 8
Виставка розповідає історію синагог у Львові (фото Даші Балабай)
У вівторок
Гала-концерт LvivMozArt 2018
Звісно, ви не забули про головну подію місяця у Львові. Гала-концерт фестивалю LvivMozArt не можна пропускати!
На сцену вийдуть світові зірки оперної сцени: Чарльз Кастраново (США), Катерина Сюріна (Росія-США), Зоряна Кушплер (Україна-Австрія). Звучатиме академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під керівництвом неперевершеної Оксани Линів. Всі ці фактори вкупі перетворять концерт на особливий і незабутній досвід. Квитки можна придбати на офіціному сайті фестивалю.
17 липня, 19:00, Львівська Опера, просп. Свободи, 28
Зірки гала-концерту вже готуються до виступу на сцені Опери (фото LvivMozArt)
Концерт «Хорове одкровення»
Твори сакральної та світської тематики українських композиторів створюють особливий погляд на хорову традицію в Україні. У вівторок у львівському Домініканському соборі прозвучать твори саме українських авторів Лесі Дичко, Ганни Гаврилець, Євгена Станковича, Володимира Зубицького.
Співатиме камерний дівочий хор Київської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені М.В. Лисенка – володар численних гран-прі та відзнак міжнародних фестивалів саме завдяки своєму блискучому злагодженому звучанню молодих голосів. Вхід на концерт - вільний.
17 липня, 19:00, Домініканський собор, пл. Музейна, 1
Перформанс Сета Баумріна «Ритми Предків» / «Шлях Природи»
Сет Баумрін, художній керівник театру Гершом та професор театральної майстерності в університеті Нью-Йорка, пов’язує місію театру із поняттями справедливості та миру. Баумрін вчився в Єжи Гротовського та Еудженіо Барби.
«Ритми Предків» / «Шлях Природи» – чорна комедія про циклічність притаманних людям бажань, конфліктів та примирень, про силу природи над усім життям. Його інноваційні роботи були показані в США, Україні, Словенії, Польщі, Франції, Данії та Австрії.
17 липня, 20:00, Театр Гершом, вул. Заводська, 31
Експериментальний театр Gershom розташувався у промисловому кварталі на Підзамчі
У середу
Презентація роману Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга»
LvivMozArt та «Видавництво Старого Лева» проведуть спільну презентацію книги про молодшого сина Моцарта. «Моцарт із Лемберга» — новий роман Богдана Коломійчука, популярного сучасного автора-белетриста.
Дія роману відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой — Франц Ксавер Моцарт. Попри успадкований талант, Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля — тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом. У творі поєднуються історичний, пригодницький та любовний романи, а динамічний сюжет тримає читача від першої до останньої сторінки.
У зустрічі, окрім автора, візьмуть участь видавчиня й поетеса Мар'яна Савка, а також відома українська диригентка Оксана Линів. Музичну атмосферу вечора створять музиканти Ірина Зарицька (фортепіано), Віктор Андрійченко (скрипка). Вхід – вільний.
18 липня, 18:00, Палац Потоцьких, вул. Коперника, 15
Інформацію для книги письменник Богдан Коломійчук збирав у бібліотеці Моцартеуму в Зальцбурзі (фото Богдана Коломійчука)
Психологічна драма «Безталанна, або Безглуздя» театру «Мельпомена»
У «Першому театрі» сезон закриватимуть виставою за твором українського корифея Івана Карпенка-Карого «Безталанна, або Безглуздя». Класична тема любовного трикутника: чоловік між двома жінками. Чи можливо її щасливо розв’язати? Відповідь на це питання спробують відшукати актори львівського молодіжного театру «Мельпомена».
18 липня, 19:00, Перший театр, вул. Гнатюка, 11
У четвер
Програма для дітей MozArtKids «Знайомство з оркестром»
У четвер і п'ятницю в рамках фестивалю LvivMozArt продовжиться дитяча програма.
Веселе та пізнавальне знайомство з оркестром та його інструментами у формі концерту та спільного музикування проведуть молоді музиканти, віком від 12 до 22 років.
У Дзеркальній залі львівської Опери учасники Молодіжного симфонічного оркестру України розповідатимуть про те, як готуватися до музичної кар'єри ще з дитинства. Музиканти відповідатимуть на будь-які питання дитячої аудиторії: навіщо потрібен диригент, чому у арфи скільки струн, або ж хто найгучніший в оркестрі?
Вхід на подію вільний, однак потрібно заздалегідь зареєструватися.
Якщо ж у вас вільний ранок п'ятниці, то не пропустіть ще одну подію дитячої програми фестивалю на пл. Музейній, 1. Там о 11:00 відбудеться музичний квест «Велика музика маленькими серцями».
19 липня, 19:00, Львівська Опера, пр. Свободи, 28
Класична музика не знає вікових обмежень (фото LvivMozArt)
Візуально-музична програма «Міф Лемберґ»
У трамвайному депо на вул. Сахарова впродовж двох вечорів звучатимуть екпериментальні концерти, присвячені історії Львова і формуванню особливого міфу гармонійного місця співіснування багатьох народів.
Одначе Львів, наче Місяць, має й темну сторону, пов'язану з історією жахливих брутальних злочинів. Обидва прояви міфу Львова можна буде пізнати й переосмислити завдяки концерту з відеоінсталяцією на основі ескізів, які створив австрійський сучасний художник Вольфганг Вердіґір.
Візуальна частина події відтворює різні історичні періоди Львова, життя його етносів, мешканців, зміни правлінь і панувань.
19-20 липня, 22:30, Трамвайне Депо, вул. Сахарова, 1
Концерти в трамвайному депо стали традицією фестивалю LvivMozArt
У п'ятницю
HELP’n’DANCE: Благодійна вечірка для тварин Львова
ЛКП «Лев» та Animal-id.info об’єдналися для того, щоб продовжити ініціативу благодійних вечірок «Танцюємо та Допомагаємо». Проведіть гарний вечір та підтримайте тварин благодійним внеском. Усі кошти спрямують на закупівлю обладнання для створення банку крові для тварин. Поява такого обладнання допоможе рятувати тисячі як безпритульних, так і домашніх тварин!
20 липня, 19:00, !FESTrepublic, вул. Старознесенська, 24-26
Концерт Nights Out
Минулого року львівські інді-рокери Machu Picchu переїхали до Німеччини. У п'ятницю вони повернуться, щоб зіграти концерт вже під новим іменем Nights Out. Їх музика – це суміш соковитих гітар, танцювального ґруву, приправлена мелодійним вокалом.
До Львова, крім нового басиста Фернандо, музиканти привезуть новий матеріал та вже відомі львівській публіці пісні.
20 липня, 20:00, Ganok, вул. Заводська, 31