Сирія оголосила персонами нон ґрата дипломатів кількох західних країн через тиждень після того, як деякі уряди оголосили про висилання сирійських дипломатів.
Серед оголошених персонами нон ґрата - представники дипломатичних відомств США, Великої Британії, Франції та Туреччини. Деякі з них вже виїхали з Сирії.
Президент Сирії Башар Асад звинувачує зовнішні сили у спробах розколоти його країну, пише BBC Україна.
Тим часом, ООН повідомляє, що сирійський уряд погодився дати доступ гуманітарним агенціям до чотирьох провінцій, де, за повідомленнями, сталося найбільше насильства.
Відповідну домовленість сторони закріпили письмово. ООН відкриє представництва у провінціях Ідліб, Хомс, Дераа та Дейр аль-Зур.
Раніше ООН упродовж кількох місяців намагалося отримати доступ до Сирії для працівників гуманітарних місій, але марно. У Женеві, де і були досягнуті домовленості між ООН та Сирією, раніше блокувалося доправлення допомоги, а співробітники ООН не могли отримати візи через постійні відмови чи відкладання розгляду їхніх заявок.
За оцінками ООН допомоги в Сирії потребують близько мільйона людей. Припускають, що ця цифра зростатиме при подальшій оцінці потреб.
Одночасно у вівторок президент Росії Володимир Путін, який перебуває у Китаї, разом із Ху Цзіньтао закликав міжнародну спільноту продовжувати підтримувати план мирного врегулювання, запропонований Сирії посланцем ООН та Ліги арабських держав Кофі Аннаном. Про це повідомляє державне китайське телебачення.
Втім, міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що арабські країни Перської затоки почали втрачати надію на можливість подолання конфлікту в рамках цього плану.
У четвер Кофі Аннан виступить перед Радою Безпеки ООН, де, як очікуються, заявить про потребу серйозного перегляду зусиль, спрямованих на імплементацію плану.
Раніше сирійські повстанці оголосили, що не виконуватимуть план Кофі Аннана.