Сирійські повстанці заявляють, що убили російського генерала

12:25, 8 серпня 2012

Армія вільної Сирії повідомила 8 серпня, що її бійці вбили військового радника міністра оборони і начальника генерального штабу сирійських збройних сил, генерала російської армії Володимира Петровича Коджаєва. Про це повідомив телеканал "Аль-Арабія".

За його інформацією, разом з російським генералом убито і його перекладача Ахмад Айка.

Повстанці відзначають, що ця операція доводить участь Росії у придушенні виступів проти Башара Асада.

Противники режиму Асада відзначають, що генерала ліквідували під час спільної операції декількох опозиційних збройних формувань.

В руки опозиції також потрапили карти і оперативні документи, що стосуються Армії вільної Сирії.

Джерело «РІА-Новости» у міністерстві оборони РФ повідомило, що в російській армії немає генерала з подібним прізвищем. Водночас, джерело не виключає, що вбитий може бути відставним військовим або представником іншої армії колишнього СРСР, якого також могли назвати «російським».

Останнім часом у ЗМІ з'являється суперечлива інформація про російську військову присутність в Сирії. 25 липня ізраїльська преса повідомила з посиланням на джерела в американській адміністрації, що Москва почала підготовку до неминучого падіння сирійського режиму. Зокрема, РФ почала демонтаж розвідувальних станцій, розташованих у Дамаску і на сирійської частини Голанських висот. Також йде підготовка до виведення розвідників, техніків і військових радників, яких зосереджують в районі прибережних районах Латакії та порту Тартус.

Нагадаємо, 26 липня командувач ВМФ РФ віце-адмірал Фьодор Чірков заявив, що Росія не збирається йти з Сирії.

«Пункт матеріально-технічного забезпечення в Тартусі буде збережений Він необхідний для забезпечення кораблів і суден»,– сказав Чірков.

Нещодавно ЗМІ повідомили, що в похід до берегів Сирії відправилися десантні кораблі. Кожен корабель несе посилену роту морських піхотинців - 120 бійців - з повним забезпеченням, включаючи БТР.

До цього представник Генштабу РФ заявляв, що російські бойові кораблі в разі потреби можуть піти для убезпечення пункту матеріально-технічного забезпечення російського Військово-морського флоту в Тартусі, що Росія орендує у Сирії.

На початок 2012 року у Російської Федерації залишається лише дві закордонних військово-морських бази – Тартус (Сирія) та Севастополь (Україна).