Введення нового Кримінально-процесуального кодексу передбачає суттєві зміни в системі роботи кримінальної юстиції і можна сказати, що ця система виходить із рівноваги, вважає кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави та права імені В.Корецького НАН України Микола Сірий.
Про це він сказав у коментарі ZAXID.NET. «Добрий чи поганий, але був якийсь порядок, до якого всі учасники, зокрема, правоохоронні органи, адвокатура, прокурори звикли. Тепер запроваджується новий порядок і поки ця система прийде до норми збільшується рівень невизначеності і небезпечності для громадян», - прокоментував він заяви юристів, що новий КПК дає більше приводів міліції затримувати людей.
Микола Сірий зазначив, що в новому КПК ряд норм є надто широкими і невизначеними. За його словами, ці норми дозволятимуть застосовувати не в належний спосіб інструменти кримінальної юстиції, зокрема, затримання.
«В період невизначеності потрібно продумувати свою безпеку більш ретельно і не наражатися на якісь невизначені ситуації, які можуть призвести до затримання», - сказав експерт. На його думку, «період невизначеності» триватиме від півроку до року, допоки перші випадки продебатуються в суді і отримають оцінку апеляційних судів, прокурорської вертикалі.
Нагадаємо, 20 листопада цього року набуває чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс. На переконання президента України Віктора Януковича, кодекс дасть змогу привести українське законодавство у відповідність з європейськими стандартами.