Україна не відчуває гострої необхідності в черговому транші кредиту від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Таку думку висловив сьогодні на прес-конференції фінансовий аналітик Ерік Найман.
"Після дострокового від'їзду місії МВФ можна констатувати, що Україна прожила 2011 рік без його кредитів і жодного колапсу ще не відбулося. Це говорить про те, що потреба в грошах МВФ не така вже й велика", - сказав він.
За його словами, є дві можливі причини дострокового від'їзду місії МВФ із України.
"Перша - у МВФ просто немає грошей. Ні для України, ні для Греції, по суті, ні для кого. Зрозуміло, що 3-4 мільярди доларів - сума символічна, але ситуація доведена до такої межі, що МВФ рахує копійки. Нова глава Фонду Крістін Лагард, виступаючи вчора в Москві, заявила: шукайте гроші у себе, не йдіть за грошима до нас", - зазначив експерт.
"Друга - Україну, можливо, хочуть тримати на гачку. Фактично, від України вимагають тільки одне - підвищення цін на газ для населення. Всі інші вимоги, в першу чергу, завдяки Нацбанку, виконуються", - додав Найман.
Нагадаємо, у ЗМІ з’явилася інформація, що місія МВФ достроково покинула Україну. За офіційною інформацією, візит місії МВФ в Україну офіційно повинен був завершитися 4 листопада.
Нагадаємо, 25 жовтня цього року місія МВФ прибула в Україну і приступила до вивчення виконання раніше погодженої програми співробітництва. У вересні глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр оголосив перелік вимог, виконання яких необхідне для отримання Україною нового траншу. Серед них - проведення пенсійної реформи, корекція тарифів на газ для населення і теплокомуненерго, пошук коштів для покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України". Ще однією умовою фонду, що виконана в червні, було скасування обов'язкового викупу Нацбанком облігацій в капіталі банків.