Вiдомi європейськi полiтики вважають необхiдним подальший розвиток вiдносин Києва та Брюсселя пiсля парламентських виборiв в Українi, аж до визнання за країною перспективи членства в ЄС.
Така позицiя стала провiдною пiд час конференцiї "Україна та Європа: вибори, iнтеграцiя та економiчнi перспективи", органiзованої Схiдним комiтетом нiмецької економiки, що вiдбулася в Берлiнi, пише Інтерфакс.
Зокрема, колишнiй європейський комiсар iз питань розширення Гюнтер Ферхойген розповiв присутнiм, що пiд час перебування комiсаром "отримував iнструкцiї вiд Ради ЄС не давати обiцянок (Українi – ред.), не давати їм сподiвань".
"Ми завжди говорили, що Україна має зробити вибiр. Але це неправда. Україна вже зробила вибiр. Це ми (ЄС – ред.) тi, хто має зробити свiй вибiр. Ми маємо чiтко сказати, що хочемо, щоб Україна була членом ЄС, i вона буде членом ЄС, як тiльки вiдповiдатиме необхiдним критерiям", - заявив європейський полiтик.
Вiн також вважає, що у Брюсселi "не повиннi дозволити справi екс-прем'єра Юлiї Тимошенко вирiшувати, яким буде майбутнє наших вiдносин".
У зв'язку з цим Г.Ферхойген висловив думку, що "з полiтичного погляду цей суд (над Ю.Тимошенко – ред.) був помилкою".
Продовжуючи аргументувати необхiднiсть визнання за Україною перспективи членства в ЄС, вiн також повiдомив, що пiд час своєї роботи в Європейськiй Комiсiї, починаючи переговори з країнами - офiцiйними членами Європейського Союзу, бачив, що "сьогоднi ситуацiя в Українi не гiрша, нiж у цих країнах, а деякою мiрою навiть краща".
Позицiю щодо продовження розвитку вiдносин з Україною пiсля парламентських виборiв пiдтримав i екс-президент Польщi Александр Квасневський. Зокрема, критично висловившись на адресу офiцiйного Брюсселя, який "не знає, де Україна має бути", вiн заявив, що якщо ЄС "вiдданий своїм демократичним цiнностям, то не повинен тримати Україну на вiдстанi".
"Це (європейська перспектива – ред.) дасть Українi бiльше шансiв наслiдувати демократичнi стандарти, якщо ЄС є головною рушiйною силою просування таких стандартiв", - сказав вiн.
А.Квасневський також висловився за подальше пiдписання та ратифiкацiю угоди про асоцiацiю.
"Пiсля виборiв є шанс iти вперед. Українi потрiбна Європа, а Європi потрiбна Україна", - завершив свiй виступ європейський полiтик.
Водночас промовцi також вiдзначили основнi проблемнi питання, якi є в Українi, зокрема, корупцiя, необхiднiсть реформування судової системи та системи прокуратури, справа Ю.Тимошенко, недостатнiсть стратегiї розвитку в самiй Українi, брак спiвпрацi основних полiтичних сил у країнi.