На жаль, шансів на мирне врегулювання ситуації на Донбасі, без здачі національних інтересів України немає, вважає командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко.
Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня. Україна».
«Це непросто прийняти, але давайте копнемо глибше. Конфлікт — це найгостріший спосіб вирішення протиріч в інтересах, цілях, поглядах. І щоб зрозуміти, як цей конфлікт вирішити, треба розібратися, у кого виникли протиріччя», — сказав командир батальйону «Донбас».
Як зазначив Семенченко, активними сторонами конфлікту є держави РФ і Україна, еліта, яка перебуває при владі в Україні, контреліта, від влади усунута (ПР і Сім'я), і нова еліта, поки ще не сформована народом після Майдану.
«До речі, в процесі конфлікту деякі соціальні групи на Донбасі створили свій варіант нової еліти, яка виступає проти тих же негативних процесів в суспільстві. На жаль, зусиллями пропаганди і бездіяльністю центральної влади України цю групу вдалося зіштовхнути не з її справжніми ворогами — колишньою правлячою групою, яка обкрадала і обманювала Донбас, а з іншими сторонами конфлікту», — констатував він.
«Ну і як зараз все це мирно врегулювати? Якщо піти шляхом здачі позицій правлячої «еліти» України, то буде нова революція, подальше ослаблення країни і новий напад антиукраїнських сил. Добити слабкого в політиці — на жаль, «свята справа», — наголосив Семенченко.
При цьому комбат вважає, що якщо залишити Донбас, то він буде використаний як плацдарм для укріплення та подальшого розширення агресії: «Причому на Дніпропетровськ, Київ та Харків підуть і російські найманці, і сформована армія терористів з місцевих. Перемога окрилює, і в рух прийдуть навіть ті групи, які зараз участі в конфлікті не беруть. Тобто, про «розлучення» не йдеться, оскільки воно означає пожирання по частинах сильним слабкого».
На його думку, АТО слід результативно і швидко завершити з мінімальними втратами. Паралельно треба дуже швидко усувати причини конфлікту, змінювати устрій політичної влади в країні, проводити соціально-економічні реформи, жорстко боротися з корупцією.
«Паралельно включати до перетворення пасіонарну частину населення, яка усі ці роки не брала участі в управлінні державою. Причому і проросійська частина Донбасу, чиї руки не в крові, візьме тоді в цьому процесі участь, отримавши можливість самореалізації в Україні», — зазначив Семенченко.
«На жаль, для реалізації цього сценарію треба, щоб у ньому були зацікавлені як народ, так і групи у владі. А чи це так? На це питання ми отримаємо відповідь у найближчий час», — додав він.