Скандал: проти членів єврейського товариства Львова вимагають порушити кримінальну справу

11:35, 18 грудня 2008

Депутати Львівської міської ради від фракції ВО "Свобода" під час сесії ЛМР 18 грудня звернулися до міського голови Львова Андрій Садового та прокурора Львівської області Олексія Баганця із депутатським запитом, в якому вимагають створити депутатську комісію для проведення службового розслідування щодо начальника управління освіти Львова Надії Оксенчук та директора школи №10 Марти Маркуніної щодо їх причетності до організації антидержавницького виступу членів, як зазначено у заяві, "жидівського товариства "Хесед Ар’є", та провести перевірку прокуратури щодо цього факту і порушити кримінальну справу щодо членів цього товариства за ознаками злочину, передбаченого ст. 161 ККУ "Про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії".

У депутатському запиті, зокрема, йдеться про те, що 3 листопада 2008 року в приміщенні школи №10 з польською мовою викладання за адресою вул. ген. Чупринки, 1 відбулася ганебна антиукраїнська і антидержавна провокація, організована львівським товариством "Хесед Ар’є". У цей день за особистою ініціативою директора школи було організовано зустріч керівництва товариства "Хесед Ар’є" з педагогічним колективом та школярами 8-11 класів. При чому вчителям було оголошено про обов’язкову присутність вчителів старших класів разом зі своїми учнями. На зустрічі було присутні близько 90 осіб. "Зустріч було присвячено нібито питанню Голокосту жидівського населення на львівських теренах у роки Другої світової війни", - йдеться у запиті.

Насправді, за версією "свободівців", учням було продемонстровано фільм, де було тричі показано документальні кадри, як українське населення Львова у вишитих сорочках вітає прихід німецької армії у 1941 році. "Ці кадри вирвані із контексту, які у відеоряді проходять разом з документальними зйомками вивозу німцями жидів, і мають доказати глядачеві безпосередню причетність українців до нібито організації винищення жидівського населення Львова під час війни".

За словами свободівців, верхом цинічного ставлення до українського населення та мешканців Львова стало те, що після демонстрації фільму один із керівників товариства звернувся до вчителів української державної школи зі словами "як ви можете до цих пір терпіти те, що на будинку вашої школи висить меморіальна таблиця Шухевича. Приїжджають делегації і дивуються, чому ви, вчителі, не звертаєтесь до влади з вимогою зняти цю таблицю".

У таких діях членів єврейського товариства "свободівці" вбачають умисне розпалювання національної ворожнечі та приниження національної честі та гідності українців. У зверненні "свободівців" також зазначено, "що замість того, щоб жидам покаятись перед українським народом за причетність до його винищення у роки радянської тоталітарної влади, всечесні "так звані" діячі жидівських товариств на нашій українській землі, ігноруючи українські закони, підступно сіють міжнаціональний розбрат, перекручуючи факти минулого і трактуючи історію нашого народу на своє жидівське уподобання".