Скандальний Фестиваль рівності таки розпочався в одному із львівських готелів

13:58, 19 березня 2016

У Львові розпочався Фестиваль рівності. Через заборону суду проводити масові акції біля Оперного театру організатори відмовились від ЛГБТ-квесту. Натомість інші заходи тривають в одному з готелів у центрі міста.

Наразі в готелі, назву якого ZAXID.NET не оприлюднює з міркувань безпеки учасників та самого готелю, зібралися близько 10 учасників фестивалю. Їх охороняють п’ятеро озброєних людей в камуфляжі без розпізнавальних знаків, які представляються «працівниками приватної охоронної фірми», але відмовляються назвати, якої саме. Вони також заборонили журналістам знімати їхні обличчя.

Охоронці фестивалю мають зброю та електрошокери, але не мають шевронів

Самі ж учасники фестивалю влаштували в одному з приміщень готелю виставку, присвячену захисту прав жінок, сексуальних та національних меншин. Вони також поставили в приміщенні плакати та фото на підтримку феміністичного руху.

Виставка фото і плакатів

За словами учасника фестивалю Фредеріка Чернишова, він «народився дівчиною, але в 20 років став хлопцем». Чернишов розповів про те, що організатори та учасники фестивалю підготували плакати із закликом «очистити голови від стереотипів». «Часто у людей виникають стереотипи, наприклад, щодо представників інших національностей. На плакатах у нас зображені люди різних національностей – роми, євреї. Ми вважаємо, що всі люди рівні і розбіжностей між расами та національностями не існує», – зазначив він.

Фредерік Чернишов закликав людей відмовитись від стереотипів

За словами Чернишева, учасники фестивалю також борються за права жінок. «Фемінізм – це рух за права жінок, за те, щоб всі люди були рівними. Оскільки зараз жінок досі утискають у правах, їм платять меншу зарплатню», – зазначив він.

Керівник ГО «Інсайт» Олена Шевченко розповіла ZAXID.NET, що у зв’язку із забороною суду на проведення будь-яких масових заходів на проспекті Свободи, організатори фестивалю скасували ЛГБТ-квест і обмежились виставкою антидискримінаційних плакатів, літературним вечором та переглядом фільмів.

За її словами, на фестиваль зареєструвалися близько 150 людей, однак чи братимуть вони участь у заходах, наразі невідомо.

Олена Шевченко обурена забороною ЛГБТ-квесту

Олена Шевченко також вважає рішення суду про заборону всіх масових акцій «незаконним». «Наша позиція – усі масові заходи мають відбуватися, а учасників акцій має захищати поліція», – сказала вона.

Праві партії та громадські організації, які виступали проти проведення ЛГБТ-квесту вона вважає екстремістами.

Нагадаємо, представники ЛГБТ-спільноти запланували проведення у Львові 19 та 20 березня Фестивалю рівності, частиною якого мав стати ЛГБТ-квест. Це обурило частину львівських правих активістів та політичних сил. Із закликом відмовитись від проведення ЛГБТ-акцій виступила також Львівська архиєпархія УГКЦ, а адміністрація готелю «Львів» відмовила у поселенні 25 учасникам Фестивалю рівності.

18 березня Львівська міськрада за рекомендацією Національної поліції звернулася до суду із позовом про заборону будь-яких акцій на проспекті Свободи біля Оперного театру 19 березня. Причиною позову стало те, що із заявками про проведення акцій до ЛМР звернулися представники ЛГБТ-спільноти та їхні противники з «Правого сектору», ГО «Фронтера», ГО «Сокіл», «Волонтерського куреня», Добровольчого руху «ОУН», ГО «Білі Горвати», які анонсували акції на підтримку традиційних сімейних цінностей.

Суд задовольнив позов і заборонив проводити масові заходи біля Оперного театру.