У вівторок, 21 січня, новим головою Окружного адміністративного суду міста Києві знову обрали Павла Вовка. Про це повідомляє «Судово-юридична газета».
Зазначено, що на голосуванні щодо призначення нового глави ОАСК за Вовка було віддано 39 голосів. Сам Павло Вовк вже подякував за довіру на своїй сторінці у Facebook.
«Спасибі за те, що навіть у найскладніших, стресових ситуаціях, нерідко перебуваючи під тиском, вам завжди вистачало поміркованості й мудрості для того, щоб бути об'єктивними та неупередженими», – заявив Вовк.
Хто такий Павло Вовк
Саме ОАСК приймав низку скандальних рішень, зокрема, зупиняв перейменування УПЦ МП, поновлював Романа Насірова на посаді голови ДФС, забороняв Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я, намагався скасувати націоналізацію «ПриватБанку» на прохання Коломойського.
26 липня 2019 року НАБУ спільно з ГПУ провело обшуки в Окружному адмінсуді Києва. За даними слідства, Вовк та інші судді ОАСК організували винесення свідомо неправосудних рішень і втрутились у діяльність судових органів, аби створити штучні перешкоди в роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Після цього НАБУ оприлюднило так звані «плівки Вовка». На аудіозаписах судді обговорюють подання позовів до Окружного адмінсуду задля зупинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, пошук осіб, від імені яких будуть подаватись позови. Також у розмовах мовиться про зміну складу ВККС і введення до складу комісії лояльних осіб.
Розмови також стосуються кваліфікаційного оцінювання, на яке кілька разів не з'являлись судді ОАСК, та можливість уникнути оцінювання нібито через хворобу. Генпрокуратура подала до Вищої ради правосуддя клопотання про тимчасове відсторонення Вовка, Погрібніченка і Шепітка від правосуддя, але ВРП відмовила. Після цього Вовк сам заявив, що вже склав повноваження.
Наприкінці жовтня група прокурорів у справі «плівок Вовка» подала клопотання про продовження терміну попереднього слідства, однак судді не змогли вчасно його розглянути. У листопаді 2019 року Генпрокуратура, за рішенням Шевченківського суду, зупинила розслідування справи проти Вовка.
Цікаво, що Павло Вовк перебував у незадекларованому будинку, коли до нього з обшуком прийшли співробітники НАБУ.
Згідно з декларацією Вовка, у нього є колекція картин, ікон, марок, монет, три елітні годинники, автомобіль Acura MDX 2008 року випуску і квартира в Києві. Крім того, він задекларував 28 тис. доларів і 18 тис. євро готівки. Також Вовк неодноразово ставав фігурантом гучних журналістських розслідувань, які вказували на те, що витрати судді неспівмірні з його задекларованими доходами.