Скутеристи стали проблемою для ДАІ Львова

13:15, 15 травня 2008

Масове захоплення скутерами стало проблемою для ДАІ м. Львова. З початку весни сталося п’ять ДТП з вини скутеристів. У трьох із них винними були підлітки. Про це сьогодні, 15 травня, під час прес-конференції повідомив начальник відділу ДАІ м. Львова Богдан Мицак.

За словами Б.Мицака, проблема в тому, що "скутери" продаються не лише у спеціалізованих магазинах, де продавці можуть надати кваліфікований інструктаж, а також запропонувати придбати шлеми, але й вільно на ринках, де людей про особливості транспортного засобу не попереджають. "Батьки вважають, що роблять дітям великий подарунок, купуючи як якусь іграшку скутери. Вони не задумуються про можливі наслідки. А потім, після ДТП, кажуть, що більше нікому не порадять такого подарунку", - прокоментував Б.Мицак.

Начальник відділу ДАІ м. Львова акцентував на тому, що для водіння скутером практично не потрібно жодних документів. "Посвідчення категорії "А" виробляється, якщо робочий об’єм двигуна транспортного засобу більший, ніж 50 см кубічних. В інших випадках не потрібно", - сказав Б.Мицак. Відтак, скутери не мають номерних знаків, а можливості ДАІ впливати на їх водіїв - мізерні. За порушення правил дорожнього руху скутерист може отримати адмінштраф - від 3,4 до 8,5 грн. За водіння в нетверезому стані - від 34 до 68 грн. При цьому адмінштрафи застосовуються лише до осіб, яким виповнилося 16 років, якщо ж водій 14-річний, то автоінспектор щонайбільше може зупинити його, й викликати на місце ДТП батьків для того, щоб забрали дитину і скутер. Лише у випадку, якщо скутерист спричинив аварію з матеріальними збитками чи травмував людину, міру відповідальності визначає суд.

З огляду на те, що для запровадження обов’язкового присвоєння номерних знаків скутерам потрібні зміни на законодавчому рівні і це може статися не скоро, працівники міського ДАІ Львова проводять роз’яснювальну роботу серед старшокласників у школах. Б.Мицак додав, що є також можливість запровадити обов’язкові посвідчення особи для скутеристів, де б повідомлялися прізвище, ім’я, по-батькові, - таке рішення може прийняти місцева влада. "Ми розповідали про це в міській раді, ця інформація у них є", - додав Б.Мицак.