Громадські активісти та мешканці Львова під час громадських слухань 21 листопада так і не дійшли до спільної думки, як має виглядати площа Святого Юра у Львові. Врешті кожна із сторін запропонувала своє бачення, яке відповідно до порядку слухань згодом має бути розглянуте в управлінні архітектури Львівської міськради.
Відповідно до прийнятої львівськими депутатами 18 вересня ухвали, пам’ятник митрополиту Андрею Шептицькому має бути споруджений на місці сучасного скверу на пл. Св. Юра, а між пам’ятником та собором повинна бути облаштована площа. А от дорогу, відповідно до цієї ухвали, мають перенести ближче до корпусів політехніки.
Однак за словами головного архітектора детального плану території Юрія Криворучка, реалізувати проект не зовсім можливо.
«У детальному плані ми зберегли вулицю на тому місці, де вона зараз. Насамперед тому, що згідно з законодавством ми не можемо змінити цільове призначення рекреаційних земель, територія знаходиться в охоронюваній зоні ЮНЕСКО, і сам сквер має історичну цінність», – сказав Криворучко під час громадських слухань.
Він зазначив, що оптимальним місцем для пам’ятника Митрополиту може бути площа біля церковних мурів, де зараз паркуються туристичні автобуси.
«Ми б могли збільшити площу при вході до храму і трошки посунути дорогу, несуттєво зрізавши сквер», – додав автор детального плану.
Однак це викликало хвилю обурення серед прихильників затвердженого проекту. За словами громадської активістки і юриста Роксолани Лемик, сквер юридично не затверджений, тому мова про зміну призначення землі не йде.
«Цей сквер ніде не зареєстрований, юридично земля є вільною і ніяк не використовується. Взагалі цей сквер не має цінності, він занедбаний, більшість дерев жахливому стані. Мені дивно, чому є так багато противників встановлення пам’ятника митрополиту саме на цьому місці», – зазначила Роксолана Лемик у коментарі.
Однак проти руйнування скверу виступили студенти університету «Львівська політехніка». За словами активістів, погодившись на перенесення дороги, громада втратить 70% скверу, а сама відпочинкова зона перестане бути комфортною.
Врешті учасники громадських слухань дійшли думки, що детальний план реновації території, варто розділити на дві частини – окремо розглядати питання розвитку Святоюрської гори та скверу біля цирку, а окремо реконструкцію власне площі Св. Юра та розміщення пам’ятника. Також окремі учасники громадських слухань висунули ідею, що пам’ятник можна було б розташувати по центру скверу, на місці сучасної клумби. Врешті подати свої пропозиції у письмовому вигляді всі охочі ще зможуть до 7 грудня. Лише опісля спеціальна комісія розглядатиме та затверджуватиме детальний план розвитку території.