Видобуток сланцевого газу позитивно вплинув на екологічну ситуацію у Сполучених Штатах Америки, повідомив в ефірі спецпроекту «5 каналу» «Енергонагляд» надзвичайний уповноважений Державного департаменту США з питань енергетики Карлос Паскуаль.
«Занепокоєння – це завжди потрібна річ. Треба задавати питання. Але відповідати на ці питання слід, озброївшись фактами», - зазначив експерт.
За його словами, США приділяють дуже багато уваги питанням безпечного видобутку газу, зокрема сланцевого.
«Ми досліджували і вплив на якість води і на якість повітря, і хімікати, які використовуються при гідророзриві. Ми також досліджували активність сейсмічну. І тільки за результатами цих досліджень були зроблені відповідні висновки», - додав Паскуаль.
Він повідомив, що у листопаді минулого року в Івано-Франківську відбувся семінар із питань сланцевого газу, куди приїжджали представники США саме з тих штатів, де ведеться видобуток сланцевого газу і де розроблена система регуляції цього процесу, щоб поділитися досвідом, який вони набули під час роботи.
«І ми заохочуємо такі дискусії, тому що, чим краще буде проінформована країна і громадяни про різні аспекти такої роботи, тим вищі шанси отримати глобальну вигоду від цієї діяльності. У США в 2012 році вперше обсяги електроенергії з газу перевищили обсяги електрики, виробленої з вугілля. Внаслідок цього зменшилися викиди вуглекислого газу в повітря і стали найменшими за останні 20 років. Уявіть, яким буде глобальний ефект від таких зрушень. Від зрушень, наприклад, у Китаї, при переході з вугілля на газ, чи у Саудівській Аравії, коли б вони перейшли з нафти на газ», - зазначив надзвичайний уповноважений Державного департаменту США з питань енергетики.
Він повідомив, що газ має меншу частку викидів діоксиду вуглецю, ніж кожна із цих речовин. «Можете собі уявити, наскільки чистішим стане повітря на всій планеті завдяки такому поступу», - наголосив Паскуаль.
Нагадаємо, депутати з фракції "Батьківщина" Арсен Аваков, Андрій Кожем’якін і Микола Томенко пропонують парламенту ввести тимчасовий мораторій на пошук, розвідку і видобуток вуглеводнів нетрадиційними методами. Вони мотивують це тим, що деякі екологічні дослідження показують, що видобуток сланцевого газу призводить до забруднення ґрунту, ґрунтових і підземних вод, викликають сейсмічну активність земної кори.
24 січня в Давосі було підписано угоду між компанією Shell і компанією "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобування сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях. Згідно з контрактом із компанією Shell щодо видобутку в Україні сланцевого газу, підписаним у Давосі, сім’я Віктора Януковича отримає в цій справі десятивідсоткову участь.
Відповідно до умов проведення конкурсу, Shell як його переможцю буде надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення з дослідно-промислової розробкою і подальшого видобутку вуглеводнів строком на 50 років.
Окрім того, на одній з прес-конференцій лідер Комуністичної пратії України зазначив, що видобуток сланцевого газу в Україні завдасть серйозного економічного та екологічного збитку Україні.