Слідча група Роберта Мюллера представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Пола Манафорта з українськими «Партією регіонів» і «Опозиційним блоком». Опубліковано низку документів, пов'язаних зі справою Пола Манафорта, що розглядається у федеральному окружному суді, зазначає «Голос Америки».
Крім оприлюднення імен 35 свідків, яких планує викликати сторона звинувачення, стали відомі деякі деталі співпраці колишнього голови штабу Дональда Трампа з тодішнім президентом України Віктором Януковичем, «Партією регіонів» і «Опозиційним блоком».
Документи стосуються різних часових періодів.
Зокрема, в електронному листуванні активно обговорюється політична кампанія Віктора Януковича і «Партії регіонів», опрацьовуються деталі робочих поїздок українського політика і медіа-політика.
Документи, надані слідством, проливають світло на особливості української політики, які були приховані від уваги громадськості.
Наприклад, Пол Манафорт у листі своєму партнеру – політичному консультанту Теду Дівайну детально розписує, як має виглядати виступ Миколи Азарова на з'їзді «Партії регіонів» 9 вересня 2010 року.
«Азаров виступатиме 10-12 хвилин російською. Він має розкритикувати (Юлію) Тимошенко за безлад, який вона залишила після себе, і представити виборчу платформу. ВФЯ (Віктор Федорович Янукович) виступить із 5-7 хвилинною промовою українською, де повинен представити свою програму «Україна для людей», – пивав він.
Також у документах фігурує вартість проведення з'їзду «Партії регіонів» – 565 тисяч доларів.
У документах можна побачити проект договору про надання консультаційних послуг уряду Януковича від імені фірми Devine Mulvey Longabaugh. За квітень і травень 2014 року фірма мала отримати 200 тисяч доларів.
Також, згідно із судовими документами, Манафорт написав Януковичу: «Ми активно розвивали концепцію антисемітизму, як частини поглядів української опозиції (...). Це було ключовою частиною нашої вашингтонської стратегії».
У документах можна побачити питання, які були задані на прес-конференції Віктора Януковича, присвяченої ста дням його перебування на посаді президента України, і відповіді, які були дані.
Докази, надані командою спецпрокурора Роберта Мюллера, можуть бути оскаржені захистом і не визнані судом.