«Слова Папи нагадали нам про совєтську пропаганду», - глава УГКЦ

19:37, 25 лютого 2015

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук висловив жаль з приводу того, що Папа Римский Франциск назвав війну в Україні «братовбивчою» та зазначив, що такі слова Святійшого «нагадали про совєтську пропаганду».

«Під час прес-конференції, яка пройшла у Римі 23 лютого, Блаженніший Святослав Шевчук сказав, що виголошені Папою Франциском під час загальної аудієнції 4 лютого слова про те, що війна в Україні є братовбивчою, були особливо болючими для українського народу, та нагадали про совєтську пропаганду», - повідомляє «Католицький оглядач» з посиланням на видання «Crux».

Наголошуючи на тому, що в Україні відбувається не внутрішній громадянський конфлікт, а присутня зовнішня агресія з боку Росії, Глава УГКЦ також висловив жаль через те, що під час свого звернення до українських єпископів 20 лютого Папа не вказав конкретно на Росію, а лише говорив про «ситуацію важкого конфлікту».

«Як сини, ми завжди очікуємо більшого від Святішого Отця, та разом з тим поважаємо його свободу вживати ті слова, які допоможуть йому виступити посередником у процесі примирення», - повідомляє «Католицький оглядач» з посиланням на Блаженнішого Святослава.

У відповідь на запитання, що конкретно може зробити Папа Франциск, Святослав зазначив, що Святійший може напряму звернутись до Президента Росії Путіна, бо навіть для Путіна Папа є важливою духовною фігурою.

Під час прес-конференції Глава УГКЦ також зауважив, що заяви Путіна про те, що він є захисником переслідуваних християн по всьому світу, особливо на Близькому Сході, є порожнім звуком.

 «Я є сином переслідуваної Церкви. Я знаю про КГБ, про російські таємні служби і як вони використовували християнські цінності заради своїх політичних інтересів. Я не вірю жодній державній пропаганді, яка готова пожертвувати тисячами своїх солдатів заради геополітичних цілей», - заявив глава УГКЦ.

Також, Святослав Шевчук розповів присутнім на прес-конференції про те, що проросійські сили на сході України та у Криму ускладнюють життя релігійних меншин.

Так, з його слів, від  переслідувань змушені втікати мусульмани та кримські татари, а п’ятьох греко-католицьких парафій в Криму було зобов’язали подати документи на перереєстрацію до 1 березня, однак досі Москва вже тричі завертала ці документи.

«Після 1 березня будемо бачити. Наша Церква може повернутись до 1946 року, коли її легальний статус було відмінено», - заявив глава УГКЦ.

Зазначимо, що у рамках візиту до Ватикану католицьких єпископів західного та східного обрядів, що тривав з 16 по 21 лютого, Папа Франциск прийняв у себе єпископів РКЦ та УГКЦ з України. Зустріч Папи з єпископами відбулась 20 лютого.

Нагадаємо, 18 лютого, у рамках візиту єпископів східного та західного обрядів до Ватикану, група вірян з України під час загальної аудієнції з Папою Франциском звернулись до Святійшого з проханням помолитись за звільнення полоненої Росією української льотчиці Надії Савченко.