Словацький Козачик переграв українських козаків

Збірна України поступилась у стартовому матчі відбору до Євро-2016

23:46, 8 вересня 2014

Сьогодні збірна України зіграла свій стартовий матч кваліфікаційного турніру до Євро-2016. Підопічні Михайла Фоменка пропустили один гол, але цього було достатньо, аби збірна Словаччини повернулася додому із перемогою. На жаль, українські козаки не змогли взяти ворота голкіпера словаків Матуша Козачика і сенсаційно програли у домашньому матчі. Це другий програш української збірної за керівництва Михайла Фоменка. Раніше українці на чолі з новим тренером поступились лише раз - у листопаді, в драматичному матчі з французами.

Обережно розпочали, легко пропустили

Заповнений натовпом у синьо-жовтих кольорах НСК «Олімпійський» зустрів збірну потужною підтримкою. Українські футболісти натхненно співали гімн України в унісон з усією країною, напевне, як ніколи до того. Стадіон вітав національну команду вигуками «Слава Україні! Героям слава!».

Команди розпочали з обережної гри і не поспішали грати у відкритий футбол. Перші 15 хвилин минули у центрі поля: словаки не намагалися нав'язати гру, у свою чергу, господарі були дуже повільними в атаках. Українці помилялися під час передач, а також допускали значних помилок в обороні. Секундна помилка Ярослава Ракицького, який не зумів зупинити словацького гравця Роберта Мака, коштувала збірній Україні пропущеного м'яча. Мак, вийшовши один на один із Андрієм П'ятовим, без проблем відкрив рахунок у матчі - 0:1.

Уже за декілька хвилин українці отримали шанс пробити штрафний. Ярослав Ракицький, який виконував удар, міг реабілітуватися за пропущений гол, однак влучив у стінку.

Після забитого голу команди перестали грати у розвідку і вже не затримувались у центрі поля. Словаки намагалися перехопити ініціативу на контратаках. Українцям, у свою чергу, не вистачало майстерності у грі з м'ячем, точності під час передач і швидкості в атаках. Також підопічні Михайла Фоменка програвали суперникам у повітряних дуелях.

Тим часом «Олімпійський» в один голос заводив «Україна! Україна!»: публіка вимагала боротьби  і результату, й гравці національної збірної не могли не відчувати шаленої енергетики головної арени України. Не обійшлося й без традиційного вже для українських вболівальників привіту для президента РФ у виконанні знаменитого хіта про Путіна.

Однак на полі ще не відчувалося азарту, яким були сповнені трибуни. Станом на 30 хвилину матчу українська збірна продовжувала набирати обертів у грі, хоча більше доводилося захищати власні ворота. На 31 хвилині збірну України від чергового голу врятував захисник Артем Федецький, який з-під ноги філігранно забрав м'яч у Владіміра Вайсса. Вболівальники не впізнавали свою збірну - так слабо під керівництвом Михайла Фоменка українці ще не грали.

Справжній гострий момент у господарів поля з'явився аж наприкінці першого тайму, коли з навісу Едмара під гострим кутом міг забити Тарас Степаненко. Однак удар українського гравця блискуче парирував воротар збірної Словаччини, Матуш Козачик. Одразу після цього ще одним моментом не зміг скористатися Роман Зозуля. На перерву суперники пішли із рахунком 0:1 на користь Словаччини.

Забили і не зарахували

Другий тайм українці розпочали досить активно. Блискучий момент на перший хвилинах отримав Едмар, який вигравши дуель на другому поверсі, влучив у стійку воріт. Далі м'яч перехопив голкіпер словаків.

Українцям не вистачало гостроти та агресії. Словацька оборона блокувала розрізні передачі господарів поля. Також простріли від Зозулі чи Ярмоленка не проходили повз оборонний щит словаків. На жаль, чи не кожен удар у площину воріт суперника проходив мимо, або ж блискуче відбивав голкіпер словаків Матуш Козачик.

Матуш Козачик

Уже наприкінці другого тайму українці забили м'яч у ворота словаків: у штрафному гостей опинився голкіпер збірної України Андрій П'ятов. «Олімпійський» здригнувся від радісного реву багатотисячного натовпу, однак суддя зарахував фол. За лічені хвилин до фінального свистка дива не сталося й українці так і не змогли взяти ворота Словаччини. Таким чином підопічні Олега Фоменка розпочинають відбір до Євро-2016 із поразки.

Варто зазначити, що українська збірна напередодні матчу зазнала суттєвих втрат - на поле не вийшли провідні гравці команди: Анатолій Тимощук, Євген Коноплянка, Руслан Ротань, Денис Гармаш, Євген Хачеріді. Згадані футболісти отримали травми і до матчу не змогли повернутися у форму.

До слова, сьогодні збірну України приїхали підтримати знамениті екс-гравці національної команди - Сергій Ребров, Олег Лужний та Андрій Гусін.

Наступний матч збірної України відбудеться 12 жовтня у Львові. Місцевий стадіон «Арена Львів» прийматиме наступний поєдинок кваліфікації до Євро-2016 Україна-Македонія.