Служба зовнішньої розвідки просить КС розтлумачити деякі статті люстраційного закону

18:34, 20 жовтня 2014

Служба зовнішньої розвідки просить Конституційний суд України роз'яснити окремі положення закону «Про очищення влади».

Про це повідомила прес-служба КС.

«20 жовтня до Конституційного суду України надійшло конституційне подання Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень пункту 7 частини першої, пункту 3 частини другої статті 3, частини третьої статті 4, підпункту 1 пункту 2 прикінцевих та перехідних положень закону України «Про очищення влади» у взаємозв'язку з положеннями частини другої статті 1 цього закону, положень статті 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями її статті 64 і зазначеними положеннями цього закону», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Конституційне подання передано на вивчення в секретаріат суду.

Закон про очищення влади прийнятий Верховною Радою 16 вересня, набув чинності 16 жовтня.

Генеральний прокурор України Віталій Ярема повідомив, що прийнятий Верховною Радою закон про люстрацію не відповідає Конституції України та міжнародним нормам, а набуття ним чинності спричинить негативні наслідки.

Один з авторів закону, член робочої групи з підготовки до другого читання закону про люстрацію Юрій Дерев'янко зазначив, що люстрації підлягають всі без винятку особи, які працюють в органах державної влади, і є посадовими особами в органах місцевого самоврядування. Крім того, цей закон передбачає обмеження права для «чиновників режиму Януковича займати посади в органах держвлади на 10 років, для інших - п'ять років».

16 жовтня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що уряд звільняє 39 чиновників вищої категорії в рамках закону про люстрацію, люстраційні перевірки чиновників і держслужбовців розпочнуться 1 листопада.

Служба зовнішньої розвідки створена відповідно до указу президента України від 14 жовтня 2004 на базі розвідувальних підрозділів Служби безпеки України для здійснення розвідувальної діяльності в політичній, економічній, військово-технічній, науково-технічній, інформаційній та екологічній сферах, участі в боротьбі з міжнародною організованою злочинністю, тероризмом, забезпечення безпеки установ і громадян України за кордоном.