Смайлик святкує тридцятиріччя

19:53, 19 вересня 2014

Сьогодні смайлику виповнюється 30 років. Саме 19 вересня американський професор Фалман відіслав у своєму електронному повідомленні дві крапки та дужку. Їх він пояснив як усмішку. Пізніше його ідею підхопили журнали та газети. Так почали зображати емоції, тому друга назва смайлів – емотікони, адже вони можуть зображати різні настрої.

Спершу смайлики були лише чорно-білі і графічні, пізніше стали кольоровими та анімованими. А згодом їх почали використовувати не тільки в електронному житті. У сувенірних крамничках смайлів – на всяк смак.

«У нас є різні смайлики. Вони і на футболках, і на горнятках… навіть на обкладинках для паспортів. А от у сусідній крамничці дівчата кондитери роблять пряники із смайликами», – розповіла продавчиня крамнички Інна.

Львів’яни зізнаються, що бодай раз в день використовують цього усміхненого колобка. І завжди звертають увагу на повідомлення, в яких вони є. Смайлик завжди викликає усмішку, а це корисно, вважають психологи. «Гумор дуже важливий у подоланні стресових ситуацій, якщо ми говоримо про стрес, потрібно усміхатися, але не насилу», – зазначила арт-психолог Оксана Наконечна.