У США висунули обвинувачення всім чотирьом поліцейським, яких вважають причетними до смерті 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда у Міннеаполісі.
Як повідомляє Deutsche Welle, обвинувачення офіцера Дерека Човіна, який притискав коліном шию Флойда до землі, перекваліфікували із убивства з необережності у вбивство другого ступеня. Натомість іншим трьом офіцерам – Алекзандеру Кунґу, Томасу Лейну і Ту Тао – інкримінують пособництво у вбивстві другого ступеня. «Голос Америки» зазначає, що другий ступінь означає, що вбивство могло бути навмисним, проте не було спланованим.
«Я переконаний, що ці кроки сприятимуть встановленню справедливості для Флойда, його сім’ї, для нашої громади і нашого штату. Ми працюємо разом з єдиною метою – досягти справедливості для Джорджа Флойда», – сказав генеральний прокурор Міннесоти Кіт Еллісон.
За його словами, він вирішив висунути додаткові обвинувачення, вивчивши наявні докази і свідчення та проконсультувавшись з іншими прокурорами, а не через масові протести та безлади в країні.
Нагадаємо, що після смерті 25 травня афроамериканця Джорджа Флойда у різних містах США розпочалися масові протести з погромами та мародерством, які тривають досі. У мережу потрапило відео затримання Флойда білошкірими поліцейськими, під час якого один з правоохоронців притискав коліном шию чоловіка до землі, який казав, що задихається. Пізніше лікарі констатували його смерть.
Згідно з офіційною версією судмедекспертів, Флойд помер від слабкого здоров'я в поєднанні з стресом від затримання. Приватна експертиза встановила, що він помер через відсутність кровотоку у мозок. Крім того, у повному звіті про розтин від судмедекспертів округу Ганнепін штату Міннесота зазначено, що Флойд з квітня хворів на коронавірус, проте він не був фактором, що сприяв його смерті, повідомляє The Guardian.
Після інциденту усіх чотирьох поліцейських звільнили зі служби, а офіцера Дерека Човіна, який притискав Флойда до землі, арештували. Рідні Флойда зауважують, що розслідування обставин його смерті розпочалося тільки після поширення відео та подальшого розголосу.
У низці міст США через протести ввели комендантську годину, зокрема, у столиці Вашингтоні, а також у Беверлі Гіллс, Лос-Анджелесі, Денвері, Маямі, Атланті, Чикаго, Міннеаполісі, з якого розпочалися протести, Цинциннаті, Клівленді, Філадельфії. До стримування заворушень залучили нацгвардійців, уже затримали тисячі людей. За інформацією Associated Press, під час протестів уже загинули щонайменше 11 людей.