Сміт: Шанси виграти у лотереї «Green Card» - рівні

16:27, 5 вересня 2012

14 вересня на сайті ZAXID.NET відбулась чат-конференція з Наталією Сміт, віце-консулом відділу імміграційних віз та всиновлення при Посольстві США у Києві.

-          Як можна виїхати до США всією сім’єю? З чого починати, як діяти далі і скільки грошей потрібно, щоб іммігрувати до США?

-          Перший крок – це взяти участь у програмі розіграшу диверсифікаційних віз, який зараз дуже поширений серед громадян України і відбувається щорічно. Процедура подачі заявки на участь у лотереї абсолютно безкоштовна. Реєстрація подачі заявок в системі он-лайн стартує з 12.00 2 жовтня і триває 30 днів до 3 листопада 2012 року. Подача заявок приймається тільки он-лайн і це можна здійснити тільки на єдиному офіційному сайті. Є дуже мінімальні, прості, але дуже жорсткі вимоги до кандидатів. Головний заявник повинен, як мінімум, мати атестат про повну загальну середню освіту. Він повинен включити всіх членів своєї родини, всіх, кому ще не виповнився 21 рік. Якщо його дружина чи чоловік також має атестат про повну загальну середню освіту, вони можуть подавати заявку незалежно від нього, але вони можуть подавати заявку тільки одноразово. Якщо у системі є більш ніж одна заявка від однієї особи, ця особа автоматично буде дискваліфікована. Коли ваша заявка буде прийнята в електронному вигляді, ви отримаєте номер підтвердження. Потрібно зберігати цей номер, бо через декілька місяців заявники зможуть перевірити в електронній системі, чи виграли вони чи ні, використовуючи це підтвердження.

І ще, якщо хто-небудь звернеться до Вас з пропозицією допомогти у заповненні, у процедурі отримання чи оформленні документів за якусь певну суму, майте на увазі, що це є незаконно. Сама процедура є безкоштовна. Єдиний раз, коли потрібно оплачувати, це коли ви прийдете на співбесіду до консульського центру. Там оплачується вартість еміграційної візи – 230 доларів США у касі нашого еміграційного відділу.

-          Чи перевагу в отриманні візи надають сімейним і з дітьми? Чи є шанс отримати візу неодруженим і бездітним?

-          Шанси є абсолютно однакові для неодружених або для подружжя з дітьми. Шанси є абсолютно рівні для аплікантів у яких є звичайний документ про повну загальну освіту і для тих, у кого є ступінь вишу. Шанси є рівні для аплікантів з Києва, з Західної чи Східної України. І мета держдепартаменту США – усунути людський фактор в обранні і розіграшу лотереї. Коли всі заявки отримані, комп’ютер випадково вибирає аплікантів. Це - лотерея, вибирає комп’ютер, людський фактор тут не присутній. Ні посольство США, ні департамент США, ні консульський центр не має ніякого впливу на те, що відбувається в процесі розіграшу.

-          Які шанси має людина з інвалідністю отримати диверсифікаційну візу?

-          Шанси такі самі. Це не дискваліфікує. Якщо ця людина відповідає критеріям, про які я сказала вище, то шанси абсолютно рівні. Кожен іммігрант до США має пройти медичне обстеження щодо заразних хвороб класу А, які несуть загрозу для суспільства. Не думаю, що ця інвалідність до таких відноситься. Хочу додати, що усі іммігранти до США повинні показати, що вони не будуть претендувати на забезпечення державою. Якщо ця людина може влаштуватися на роботу чи навчатися і може довести це консулу, то все в порядку.  Ми не дискримінуємо.

-          Чи є обмеження по віку і скільки разів можна подаватись на участь в лотереї?

-          Почну з другої частини питання. Можна подаватися щороку, по одній заявці. Багаторазові подачі заявки призводять до дискваліфікації. Щодо вікових вимог, то як таких їх немає. Однак існує вимога мати атестат про повну загальну середню освіту. Отже, людині має бути 16-17 років. Люди без повної загальної середньої освіти можуть подавати заявки, але коли вони прийдуть до нас на співбесіду, ми не зможемо видати їм візу.

-          Для представників яких професій є переваги для того, щоб взявши участь в лотереї – виграти?

-          Немає переваги. Є вимоги, про які я сказала. Повторююсь: вони прості, але строгі.

-          Які найголовніші вимоги до тих, хто має намір виїхати до США у зв’язку з працевлаштуванням?

-          Якщо говорити про диверсифікаційну візу, яка не є робочою візою, то це – атестат про повну загальну середню освіту чи двохрічний досвід роботи протягом останніх п’яти за певною спеціальністю. Є інші, неімміграційні візи для працевлаштування. Найбільш популярною є віза Н1В – віза для професійних працівників. Це – віза, яка починається з подання петиції американським працедавцем. Спершу людина повинна подати заявку на працевлаштування у США, а потім працедавець подає на цю людину спеціальну робочу петицію. Ми знаємо, що дуже багато людей з України працює в США у сферах комп’ютерного програмування, інженерії, тощо.

  

-          Як виїхати до США, якщо громадянин не знає добре англійської мови і не є висококласним спеціалістом?

-          Я не знаю, які шанси – це залежить від комп’ютера. Як я сказала, програму адмініструє комп’ютер, який обирає переможців випадково. Але якщо людина відповідає вимогам, тобто має повну загальну середню освіту або два роки досвіду роботи протягом останніх 5 років в одній спеціальності, вона має рівні шанси з іншими. У вимогах немає нічого про те, що людина повинна вільно говорити англійською. Якщо хочете подаватися, будь ласка, заходьте на офіційний сайт програми.

-          Яким чином можна ввезти в Америку дитину, яка народжується за час, поки проходитиме лотерея. І чи можна взяти з собою всиновлених дітей?

-          Процедура продовжується впродовж дворічного періоду – ви подаєте заявку і тільки через 2 роки ви зможете отримати візу і емігрувати, якщо ваша заявка успішно пройшла. За ці два роки ситуація змінюється, люди одружуються, розлучаються, народжуються діти і ми цю ситуацію абсолютно розуміємо. Дуже важливо, щоб на момент подачі заявки ви внесли всіх членів своєї родини в тому вигляді, в якому ця родина існує на момент подачі заявки. Всі зміни у вашому подружньому статусі приймаються і ми матимемо можливість нових членів родини, дітей, які були народжені в той час, внести до вашої анкети і ми будемо мати можливість видати візи всім новим членам вашої родини. Але всі зміни у вашому статусі, всі члени родини, все це потрібно буде документувати офіційними документами, які вимагаються відповідно до українського законодавства.

-          Чи потрібно, беручи участь у програмі надання диверсифікаційних віз, вписувати і дитину чоловіка і від першого шлюбу, якщо немає наміру його брати з собою? Навіщо це взагалі, чоловік не підтримує контактів з першою сім'єю?

-          Дійсно, відповідно до закону на момент подачі заявки людина повинна внести у неї інформацію про 100% членів родини і, зокрема, дітей від попередніх шлюбів, яким не виповнився 21 рік. Але ситуація така, що та людина, яка внесена в заявку не обов’язково повинна емігрувати, вона може навіть не знати про те, що вона внесена. Вона не повинна приходити до посольства і отримувати еміграційну візу.

-          Чи передбачає американський уряд збільшення еміграційних потоків з України в США, внаслідок сучасних та майбутніх подій в Україні?

-          Питання не досить чітко сформульоване. Ми можемо коментувати ситуацію з точки зору програм і процедур. Щодо іншого, то все стабільно, все послідовно, наразі ми не маємо жодних підстав, щоб змінювати ситуацію.

-          Чому візи до США такі дорогі? Адже громадяни штатів без проблем можуть відвідувати Україну, чи плануються кроки на лібералізацію візового режиму, та здешевлення віз?

-          Є дуже багато аспектів, які входять до процедури отримання американської візи. Видача американської візи включає зняття відбитків, їх перевірку, друкування візи, співбесіди і держдепартамент намагається вирівняти вартість тих витрат, які включає в себе видача віз в США. Але позитивна сторона - американська нееміграційна віза на 5 років вартує 160 доларів, але людина може їздити багато разів не сплачуючи нічого, якщо вона не порушує правил перебування у США. Інша хороша новина, що ми з 20 вересня переходимо на нову процедуру призначення співбесід і отримання віз, паспортів. Якщо раніше людині, яка звертається по візу, потрібно було платити додаткові суми за призначення співбесід, доставку кур’єрською службою документів, то зараз ми переходимо на нову систему призначення співбесід і доставку документів - і це входитиме у платіж 160 доларів. Але справа в тому, що 160 доларів – це вартість нееміграційної візи. Різні типи еміграційних і нееміграційних віз можуть відрізнятись за ціною. Кожна людина, яка хоче знати, скільки коштує віза, повинна зайти на наш офіційний сайт – там описано, скільки коштує віза і яка процедура подачі документів.

  

-          Які зміни в імміграційних можливостях для громадян країн колишнього союзу сталися за останні три роки? США обмежує кількість тих, кого може прийняти?

-          Ситуація стосовно консульських процедур залишається прозорою і стабільною. Немає ніякого обмеження стосовно цих країн. І це залишається на певному рівні, як було і 3 роки тому. Існують певні вимоги до країни. І ситуація може змінитись, якщо з якоїсь країни буде подано понад 50 тис. заявок на отримання візи. Але ми не можемо зараз коментувати цього.

-          Що буде відбуватись з DV-2013 після 1 жовтня, чи дійсно слід очікувати додаткових виграшів? Та що чекати в майбутньому по даній програмі?

-          Інформація, яку ми можемо надати, така: всі учасники програми DV-2013 року навіть ті, що не були успішно вибрані, повинні зберігати свій номер підтвердження і перевіряти свій статус після 1 жовтня. Можливо, ще будуть додаткові розіграші.

-          При заповненні заявки на участь в лотереї можна заповнити її грамотно самостійно чи все таки краще звернутись до спеціалістів? Якщо так, то порадьте сайт чи структуру?

-          Це абсолютно можливо і людина, якщо вона дещо розуміє в англійській мові, може все правильно зробити. І нам приємно бачити людей, які приходять на співбесіду і видно, що вони проходили все це самостійно. Дуже приємно їх бачити. Що потрібно зробити – це звернутись до сайту https://www.dvlottery.state.gov/ і кожного року інструкції публікуються на сайті. Ця інформація відкрита для громадян. Там є 20 сторінок детальних – крок за кроком інструкцій українською, російською і англійською мовами. Програма лотереї на 2014 рік буде відкрита з 12:00 2 жовтня. Потрібно перевіряти щодня, заходячи на цей сайт, інформацію, бо там з дня на день буде інструкція щодо участі в лотереї 2014, зараз там є інструкції щодо участі у 2013 році. Вони не будуть дуже змінені. Але заходьте щодня і перевіряйте. Але якщо ви вирішите скористатись послугами друга, посередника, інтернет-кафе, майте на увазі, що ви обов’язково маєте отримати номер підтвердження.

-          Чи буде 1 жовтня додатковий розіграш лотереї? Чи буде 2 розіграші в DV-2014, і коли вийдуть правила лотереї на DV-2014?

-          Так, це можливо. Люди, які брали участь у розіграші 2013 року повинні зберігати свій номер і після 1 жовтня перевіряти результати, бо ще можуть бути додаткові розіграші. Інструкції щодо участі у 2014 року повинні бути готові з дня на день, тому потрібно постійно заходити на сайт і перевіряти. І ще постійно можна заходити на сайт https://www.travel.state.gov/ і там дуже багато є важливої інформації щодо віз.

-          Чи правда, що тим, хто виграв візу не повідомляють про виграш? І ще кожного року США змінюють перелік країн, для яких роблять лотереї, чи є загроза, що наступного року чи через 5-6 років мешканці України не зможуть подаватись?

-          Так, ніхто не буде присилати імейл або листа переможцям лотереї з повідомленням про виграш у лотереї. Це спеціально робиться, з метою уникнути шахрайства. Якщо до вас прийде електронний або звичайний лист, в якому буде повідомлено, що ви виграли таку лотерею, будь ласка, не сприймайте це за правду. Єдиний спосіб перевірити, чи ви виграли – це використати ваш номер підтвердження, наданий при подачі анкети, на офіційному сайті. Але навіть якщо вас не буде серед переможців у травні, я б порекомендувала вам зберегти ваш номер підтвердження, тому що може статися, як цього року, що після закінчення періоду видачі віз будуть додатково розігрувати візи серед номерів, які залишилися. Щодо програми диверсифікаційних віз, то вона здійснюється для тих країн, які історично мають низький рівень імміграції до США. Кожного року імміграційна служба США відстежує кількість виданих віз у різних країнах і бачить, яка країна за останні 5 років видала більше ніж 50 тис. імміграційних віз. Якщо країна переходить цей поріг, то цього року вона перестає бути членом програми. Мені важко сказати, що станеться через 5-6 років, але я сказала би, що якщо ви хочете взяти участь в цій програмі, зробіть це цього року, наступного року – доти, доки програма відкрита для України.

-          Якщо жінка одружується в Україні з громадянином США, на яку візу їй готувати документи? Скільки часу він постійно зможе проводити в Україні?

-          Є певна візова категорія – це дружина і чоловік є американськими громадянами – це віза типу CR1. Якщо людина одружена з громадянином США 2 і більше роки, тоді класифікація візи IR1. Ця процедура починається з США, коли Ваш чоловік чи дружина громадянин США подає в місцевий офіс еміграційну петицію. Після того, як еміграційна петиція проходить процедуру затвердження в США, вона присилається в Київ у консульський відділ і людина приходить до нас у еміграційний відділ і отримує візу. Вільно, без візи, американський громадянин може знаходитись в Україні впродовж 3 місяців – 90 днів за період півроку. Після цього він може покинути Україну і повернутись після завершення терміну (90 днів).

-          Чи впливає участь в розіграші на видачу навчальних віз і віз по обміну?

-          Звісно, коли хтось приходить до посольства і подає заявку на неімміграційну візу, ця людина повинна показати консулу, що вона не має наміру іммігрувати до США. Ясна річ, якщо ця людина щороку бере участь в лотереї, то це суперечить такому підходу… Але якщо людина, яка подає заявку на неімміграційну візу, залишається чесною, не приховує інформацію про подані раніше заявки на імміграційні візи, каже, що роздумує над тим, аби іммігрувати законним шляхом, але зараз їде до США за іншою візою і не має наміру там нелегально залишитися, то отримання візи є цілком можливим. Ми віримо таким людям.

-          Чи дійсно в посольстві у Києві документи потрібно перекладати на англійську, якщо вони написані українською?

-          Немає потреби перекладати, якщо заявки подаються до посольства. Але якщо вони подаються до Національного візового центру, то переклад потрібен.

-          Якщо я маю угорський паспорт, то я маю більшу можливість, щоб поїхати до США чи так само, як з українським?

-          Якщо говорити про диверсифікаційні візи, то увага звертається не на країну проживання і поточного громадянства апліката, а на країну народження. Отже, якщо ви маєте угорський паспорт, але народилися в Україні, то ви маєте абсолютно рівні шанси з людиною, яка проживає в Україні і має український паспорт.

  

-          Чи пропрацювавши в США 15-20 років, заробивши пенсійне забезпечення, чи може такий емігрант повернутись в Україну і отримувати пенсію тут? Чи потрібно щороку приїжджати в США?

-          Так, це можливо отримувати пенсію тут. Я знаю, що багато американських громадян і резидентів, які живуть в Україні, отримують пенсію через Відділ роботи з американськими громадянами у нашому посольстві. Щоб про це дізнатися детальніше, потрібно зайти на офіційний сайт нашого посольства і на розділ згаданого відділу.

-          Чи збирають американські спецслужби особисті дані через мережу Інтернет на громадян інших країн? І чи використовують ці дані при прийнятті рішень про видачу імміграційної візи до США?

-          Я певна, що ви знаєте, що США є дуже регламентованою державою. Федеральне Бюро Розслідувань зосереджується на внутрішній роботі, і його діяльність є дуже сильно регламентованою. Так, будь-яка інформація, яка збирається людину, може бути знайдена через Google. При видачі імміграційних віз ми вимагаємо, щоб кожен аплікат приходив на співбесіду з довідкою про відсутність судимості або інших попередніх проблем з правоохоронними органами – з будь-яких країн, де цей аплікант проживав більше року. Що стосується ФБР чи інших агентств, то навіть якби ми могли володіти інформацією, яку вони мають, навряд чи ми би її просили. Ми сподіваємося, що наші аплікати є чесними і відкритими. Приходячи за візою, завжди краще бути чесним і розповісти нам всю інформацію.

-          Чи можна переставляти візу з одного документу, який закінчився в інший? Наприклад, у дитини є неімміграційна віза США дійсна до 2015 року, а проїзний документ до 2013. Чи треба для в'їзду в США - переставляти візу в новий документ, чи вона може їхати з новим документом, а з візою в старому документі, який недійсний?

-          Немає потреби переставляти візу. Дитина може подорожувати з дійсною візою у старому паспорті за умови, що ця віза не пошкоджена. В деяких країнах ми бачили, коли анулюють старий паспорт, то зрізають кут візи або пробивають перфоратором, тоді ця віза вважаються пошкодженою і є недійсною. Але якщо віза знаходиться у звичайному вигляді і є непошкоджена, людина може подорожувати і зі старим паспортом, і з новим паспортом.

-          До нас звернувся читач з такою проблемою: «Чому в консульстві є інформація про те, що я брав участь у лотереї, фото і особисті дані, а саме участь 2009 року, а 2008 і 2007 і так далі, нема. Що це може означати?».

-          Важко коментувати окрему справу, не маючи її перед собою. Я можу лише припускати, що, можливо, перші дві заявки не пройшли, або що людина зверталася за допомогою до якихось агентств, які неправильно подали інформацію, або що номер підтвердження не пройшов… Зокрема, коли ви подаєте заявку на ДВ, потрібно заповнити усю інформацію, надати фото відповідного розміру. Це – комп’ютерні обмеження. Якщо ви все зробили правильно, ви потім отримуєте номер підтвердження. Тільки це означає, що ваша заявка прийнята. Іноді заявки не приймають – коли фото не відповідає до вимог, коли не вся інформація надана, тощо. В такому випадку ви не отримаєте номеру підтвердження, і це означає, що заявка не була зареєстрована. Саме тому завжди найкраще самому заповнювати всю інформацію он-лайн без усіляких посередників – щоб бути певним, що вся внесена інформація є правильною. Немає нічого незаконного в тому, щоб вдаватися до допомоги своїх друзів чи знайомих – це вас не дискваліфікує. Якщо ви отримуєте номер підтвердження, то все добре. Але якщо зловмисник знатиме ваш номер підтвердження, він матиме доступ до вашої інформації і може вимагати у вас гроші за повідомленням про статус вашої заявки, тощо. Іноді ця сума може сягати навіть 6 – 20 тис. доларів.

  

-          До нас звернулась читачка з такою проблемою: «Я та мій теперішній чоловік виграли у лотереї «USA Green Card lottery». Я виграла у програмі DV 2012 ще перебуваючи у шлюбі з своїм колишнім чоловіком. Однак, станом на даний момент вже розлучена з вищезгаданою особою, і перебуваю з 27.07.2012 р. у новому шлюбі з новим чоловіком  4 вересня 2012 року ми спільно з моїм теперішнім чоловіком відвідали Консульський відділ Посольства США в Україні з метою отримання імміграційної візи до США. Цього ж дня відбулось інтерв‘ю з консульським працівником і перевірка відомостей щодо нашої сім‘ї. Однак, за результатами її проведення, нас було звинувачено у приховуванні інформації щодо наявності у мене двох дітей, і на цій підставі відмовлено у відкритті імміграційних віз. При цьому, хочу звернути Вашу увагу на той факт, що подібна заява консульським співробітником була зроблена без жодної мотивації, а також у вкрай некоректний спосіб, з іронією та сарказмом. Дане звинувачення мене дуже обурило, оскільки дітей у мене ніколи не було. Незрозумілим є також на підставі яких документів консульський співробітник, що проводив з нами інтерв‘ю, міг взагалі дійти до подібних образливих для мене висновків. Звертаємось до Вас, як до представника країни високих демократичних стандартів, з проханням невідкладно доручити проведення додаткової неупередженої перевірки наших відомостей. Та чи є у нас взагалі шанси на позитивне вирішення цієї проблеми?».

-          Важливо зазначити, що коли ви виграєте DV-лотерею, це не означає, що ви автоматично отримуєте візу. Це означає, що ви виграли право з’явитися до консульського відділу і пройти співбесіду, подати документи. Під час інтерв’ю консульський працівник вирішує, чи ви відповідаєте усім вимогам на отримання візи. Буде вивчатися ваш атестат і рівень освіти, ваші свідоцтва про шлюб, розлучення і  народження, свідоцтва про народження ваших дітей, тощо. Ми будемо вивчати відсутність у вас судимостей, і результати медичного огляду, щоб переконатися, що ви не маєте жодних невідповідностей. Тільки після цього консул приймає рішення. Є різні типи відмов. Є відмови, які можуть не спричинити жодних проблем у майбутньому, але є дуже жорсткі відмови, спричинені, зокрема, неправдивим наданням інформації під час співбесіди. Всі ці відмови базуються на статтях закону. Коли ми відмовляємо, ми роздруковуємо статтю закону і пояснюємо, що стало причиною відмови. Мені важко коментувати цю окрему справу, оскільки я не маю її перед собою. Схоже, що рішення було прийняте, і було пояснено причину відмови. Не думаю, що тут є можливість щось змінити. Не знаю, яка стаття закону була вказана причиною відмови, але я певна, що вся інформація була надана, і сім’ї було пояснено, чи ця відмова матиме наслідки в майбутньому. Додам, що в цьогорічній програмі залишилося лише декілька днів. На сьогодні ми вже навіть не проводимо співбесід. В нас залишилося ще багато справ в процесі очікування. Ми плануємо видати якомога більше віз за цими справами до кінця вересня. Отже, якщо людина не встигла надати потрібну інформацію до цього часу, то вона не зможе цього зробити опісля.  

-          Чи плануєте ви вивчити українську мову?

-          Так. Я вже зараз вивчаю українську мову. Можу сказати «Добрий день», «Дякуємо за запрошення», «Дуже раді бути тут»…  Ще я можу сказати «Дякуємо за увагу», «До побачення». А моя колега пообіцяла, що навчить мене українських народних пісень.