Європейський банк реконструкції та розвитку офіційно почав інформаційну кампанію проекту з будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові. Підготовчі роботи почнуться вже цього року. У березні визначать переможця міжнародного тендеру, який будуватиме завод. А вже за два роки у Львові має запрацювати один із перших в Україні сучасних сміттєпереробних комплексів за європейськими стандартами.
Такі заводи вже працюють у країнах ЄС, а от на території України він буде одним із перших. Будівництво відбувається за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку. Вартість заводу — майже 42 млн євро, левова частка грошей — це кошти ЄБРР.
«В Україні це перший проект такого роду. Це те, що ми можемо робити, те що ми можемо фінансувати. І безумовно, на той час ми вже знали, що Львову це конче потрібно. І вони зможуть це зробити», – прокоментував заступник директора ЄБРР в Україні Марк Магалецький.
Підготовка до будівництва сміттєпереробного заводу у Львові у розпалі. Почати працювати він має вже за 2 роки. Сучасний комплекс з переробки відходів мають звести поряд з очисними спорудами.
«Ми починаємо підготовчі роботи з будівництва самого заводу і десь орієнтовно на березень ми очікуємо рішення стосовно компанії, яка буде будувати сам завод. Сьогодні 5 великих міжнародних компаній змагаються за це право. Виключно європейське законодавство використовується для визначення переможця», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
Завод перероблятиме усе побутове сміття, у сухому залишку буде 20% спресованих твердих відходів. Це значно зменшить витрати міста на їхнє вивезення та утилізацію. За попередніми підрахунками, вартість переробки сміття, яке продукує одна людина на місяць, становитиме 27 гривень. Поліпшиться й екологічна ситуація в регіоні.
«Оскільки проект фінансує ЄС, ми йдемо від того, які технології добре працюють в Європі. Власне, якщо подивитися кількісні показники національної стратегії управління відходами, до 2025 року треба вдвічі скоротити кількість відходів, які потрапляють на полігон. Це можна досягнути виключно будуючи такі комплекси», – сказав директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.
Успіх роботи сміттєпереробного заводу залежить і від самих львів’ян. Адже від того, наскільки сумлінно мешканці сортуватимуть відходи, залежить скільки їх піде на переробку, а скільки опиниться на полігоні.