Смуги для авто з іноземною реєстрацією можуть з'явитись в усіх пунктах пропуску з Польщею

Експеримент, який провели у Краковці і Раві-Руській, виправдав себе

19:38, 4 лютого 2016

Львівська митниця і прикордонники пропонують запровадити в усіх пунктах пропуску Львівської області окрему смугу руху для автомобілів з іноземною реєстрацією.

Експеримент із розмежуванням смуг руху для автомобілів із українською та іноземною реєстрацією, який зараз діє у пунктах пропуску «Краковець» та «Рава-Руська», продовжили до кінця лютого. Окрім того, керівництво Львівської митниці та Західного регіонального управління ДПСУ вже скерували до Києва лист із пропозицією запровадити аналогічну практику в усіх пунктах пропуску у Львівській області.

Нагадаємо 16 січня у двох пунктах пропуску було розмежовано рух транспортних засобів з українською та іноземною реєстрацією. Для авто з номерними знаками інших країн створили окрему смугу руху. Таке рішення було прийняте через те, що пункти пропуску не справлялись із потоком авто, значну частину яких становили транспортні засоби, які належать українцям і згідно із законодавством повинні кожні п'ять днів перетина кордон.

Як розповів ZAXID.NET начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук, результати експерименту, показали ріст кількості автомобілів, які перетнули державний кордон з Польщею.

«Ми проаналізували двотижневий термін у пунктах пропуску «Краковець» і «Рава-Руська» за два тижні до початку експерименту, 16 січня, і два тижні після його початку. Ми побачили, що у Раві-Руській кількість пропущених легкових транспортних засобів зросла на 20,5%. Це стосується тих, хто їхав по зеленому коридору, бо експеримент стосується саме зеленого коридору. Кількість пропущених транспортних засобів у Раві-Руській зросла на 17%, з них на 45% зросла кількість переміщених транспортних засобів на українській реєстрації і на 8,2% на іноземній реєстрації», - повідомив Левко Прокіпчук.

Кількість транспортних засобів, що перетнули кордон у пункті пропуску «Рава-Руська» до та після початку експерименту.

Транспортні
засоби
За два тижні
до початку експерименту
Два тижні
після початку експерименту
Загалом перетнуло кордон 14 473 16 957
З українською реєстрацією 3 469 5044
З іноземною реєстрацією 11 004 11 913

Щодо пункту пропуску у Краковцю, то тут кількість автомобілів, які перетнули кордон зросла на 6,6%.

Кількість транспортних засобів, що перетнули кордон у пункті пропуску «Краковець» до та після початку експерименту.

Транспортні
засоби
За два тижні
до початку експерименту
Два тижні
після початку експерименту
Загалом перетнуло кордон 13 370 14 372
З українською реєстрацією 4 296 4 583
З іноземною реєстрацією 9 074 9 809

«Для власників авто з іноземною реєстрацією також покращились умови перетину кордону», - констатує начальник Львівської митниці.

«Звісно, що в першу чергу найбільше задоволені громадяни, які перетинають кордон на транспортних засобах із українською реєстрацією. Навіть по цифрах видно, що їх майже удвічі менше ніж тих, хто на іноземній реєстрації. Зросла також і пропускна спроможність», - каже начальник Львівської митниці.

Левко Прокіпчук зазначив, що сьогодні перший день, коли у пунктах пропуску «Краковець» і «Шегині» виникли черги. Це пов’язано з тим, що четвер – традиційний день виїзду автобусів і мікроавтобусів із заробітчанами до Італії та інших країн ЄС.

Зважаючи на позивні результати експерименту, його вирішили продовжити до кінця лютого та надіслали на адресу керівництва ДФС та ДПСУ лист з пропозицією поширити таку практику на усіх шести пунктах пропуску.

«Ми вже скерували лист до центральних органів ДФС і ДПСУ, щоб запровадити дію цього експерименту на усіх пунктах пропуску у Львівській області. І не чекаючи рішення, ми продовжили цей експеримент до кінця лютого на двох пунктах пропуску», - зазначив Прокіпчук.

Він каже, що експеримент продовжили заради зручності водіїв, які спостерігаючи за чергами онлайн, вибирають, куди їм краще їхати.