Сноуден визнав, що за останніми хакерськими атаками у США може стояти Росія

Росія зайшла надто далеко у нехтуванні громадянськими свободами

21:14, 10 вересня 2016

Колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден, який зараз проживає в Росії, вважає, що Москва занадто далеко зайшла в обмеженні громадянських свобод, і допускає причетність Росії до недавніх хакерських атак на США. Про це він заявив в інтерв'ю Financial Times.

Він назвав надмірним, руйнівним і занадто витратним те, як російська влада наступає на права суспільства та окремих громадян. Сноуден також погодився з думкою про те, що за атакою на поштові сервери Демократичної партії США, швидше за все, стоїть Росія.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що він нічого не знає про цю атаку.

Інтерв'ю з Едвардом Сноуденом відбулося в московському готелі. З ним зустрівся британський журналіст Алан Ресбріджер, який до 2015 року був головним редактором Guardian і брав участь в публікації багатьох викриттів Сноудена.

Під час бесіди Сноуден сказав, що «продовжує служити США», незважаючи на те, що живе в Росії, яку має намір «рано чи пізно покинути». За його словами, він не вступав у прямий контакт з російською владою, а всі домовленості були укладені через адвоката.

Зазначимо, що Сноуден отримав притулок у Росії влітку 2013 року, а через рік йому видали трирічний дозвіл на проживання у РФ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у середині червня російські хакери проникли до бази даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до даних зібраних на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і переписку чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.

За даними ЗМІ, хакери проникли до комп'ютерів і мереж інших американських політичних організацій, в тому числі й до основних претендентів на пост президента США Хілларі Клінтон і Дональда Трампа.

У травні цього року директор національної розвідки США Джеймс Клеппер попередив, що хакери, які працюють в інтересах іноземних держав, ведуть стеження за кандидатами на пост президента США.