Чотирилапі поліцейські за 2019 рік допомогли розкрити 264 злочини. Зокрема, це вбивства та крадіжки. Також допомагали знайти зброю, вибухівку і наркотики. Аби собак цьому навчити, їх потрібно тренувати практично з народження. А до поліцейської служби вони готові вже через рік підготовки.
«До кожної собаки потрібен індивідуальний підхід, налагоджується співпраця кінолог-собака, які працюють як єдиний організм. Тобто якщо десь якась ланка порушена, то вже ефективної роботи не буде. Тому ми змалечку займаємось з собачкою, кожен зі своєю особистою собачкою, можна сказати вкладаєм в неї душу, частинку себе», — розповідає інспектор-кінолог Андрій Макух.
До такої служби у поліції надаються не усі собаки. Найбільше підходять лабрадори, німецькі та бельгійські вівчарки. У них, як кажуть кінологи, збалансована нервова система. Поміч тренованих псів — незамінна у розкритті злочинів, адже те, що не може побачити око поліцейського, може занюхати ніс чотирилапого.
«Тобто собака зменшує коло пошуку і полегшує роботу працівників поліції. Наприклад, якщо стається квартирна крадіжка, то собака вказує шлях, яким зловмисник прийшов або шлях, яким зловмисник відходив», — додав Ярослав Дмітрієв, заступник начальника Кінологічного центру.
Якщо злочин відбувся три-чотири години тому, то собака навіть може привести до злочинця. Загалом є пси розшукового напрямку та спеціального — це ті, які шукають наркотики, зброю, вибухові речовини. Також є й такі, яких задіюють для пошуку тіла людей чи їхні рештки. Загалом за 2019 рік хвостаті копи допомогли розкрити 264 злочини.