8 березня - Міжнародний жіночий день - в який відзначаються досягнення жінок у політичній, економічній і соціальній сферах, святкується минуле, сьогодення і майбутнє жінок планети.
Свято відзначається Організацією об'єднаних націй (ООН), а в деяких країнах - Україні, Росії, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, - цей день є національним святом.
У 1910 році в Копенгагені відбулася Друга міжнародна конференція працюючих жінок. Лідер жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін висунула ідею святкування Міжнародного жіночого дня. Вона запропонувала, щоб Жіночий день відзначався щорічно в кожній країні в один і той же день. Метою цього свята Цеткін назвала боротьбу жінок за свої права.
Ідея проведення Міжнародного жіночого дня вперше виникла саме на початку 20 століття, коли промислово розвинений світ переживав період експансії і потрясінь, демографічного буму і зародження радикальних ідеологій. Хоча існує думка, що перший в історії "марш порожніх каструль" текстильниць Нью-Йорка, який пройшов 8 березня 1857 року, став однією з передумов святкування Міжнародного жіночого дня.
Додамо, що українцям пропонують святкувати День жінки не 8 березня, який був започаткований як пролетарське феміністське свято у США 1909 року, а в неділю жінок-мироносиць, яка цього року випадає 19 травня, і тим самим повернутись до християнських традицій.
«Православні християни протягом багатьох століть святкують жіночий день за 2 тижні після Воскресіння Христового, у неділю жінок-мироносиць. Мироносиці - це жінки, які, незважаючи на можливий арешт, супроводжували Ісуса Христа на Голгофу, були свідками Його страждань, смерті і воскресіння, коли принісши миро (звідси назва "мироносиці") до гробу Господнього для помазання тіла Спасителя, почули радісну звістку про те, що Христос воскрес", - розповів шеф-редактор Православного молодіжного веб-порталу hram.lviv.ua Юрій Браніцький.