Сьогодні останній день, коли виборці отримують запрошення на голосування

10:45, 12 жовтня 2012

Сьогодні, згідно до закону про вибори народних депутатів, останній день, коли виборець повинен отримати іменне запрошення на голосування.

Як правило іменні запрошення надсилають поштою або ж представники дільничних виборчих комісій розносять їх за адресами проживання виборців., передаютьУНН

У запрошенні вказується адреса виборчої дільниці, графік її роботи, номер телефону, час голосування, а також дані самого виборця.

Якщо ж 12 жовтня виборець не отримає запрошення то, можливо, він не включений до списків виборців.

Якщо виборець не отримав іменного запрошення, то йому слід звернутися до дільничної виборчої комісії (ДВК) за місцем його реєстрації та перевірити себе у попередніх списках виборців.

Виборець має право виправити неточності у списках виборців щодо себе. Він має право звернутися до ДВК  не пізніше, як за 5 днів до дня голосування (заява); до органу ведення Державного реєстру виборців – не пізніше, як за 5 днів до дня голосування (заява); до суду не пізніше, як за 2 дні до дня голосування (адміністративний позов. Виборець може оскаржити неточності у попередніх списках не тільки стосовно себе, а і іншого виборця).

Не пізніше як за 2 дні до голосування ДВК отримує від органу ведення Державного реєстру виборців уточнені списки виборців.
Процедура внесення змін до уточненого списку виборців  інша. Підставами для внесення змін до уточнених списків можуть бути рішення суду або повідомлення органу ведення Реєстру.

Внести зміни до уточнених списків можуть тільки голова ДВК, заступник або секретар ДВК.

Слід зауважити, що закон не передбачає ознайомлення виборців з уточненими списками до дня голосування. Тобто перевіряти себе у списку слід у той період, коли ДВК працюють з попередніми списками виборців, тоді кожен виборець може вплинути на виправлення неточностей у списках.

У день голосування всі уточнення до списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.