12 січня зранку судова колегія Печерського районного суду міста Києва у складі трьох суддів під головуванням судді Сергія Вовка продовжить розгляд кримінальної справи проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
Про це ZAXID.NET поінформувала прес-служба «Народна самооборона».
Нагадаємо, що у суді триває допит свідків і вже були допитані п’ятдесят п’ять із 148 свідків у справі з боку звинувачення.
Розгляд справи 11 січня 2012 року завершився допитом трьох свідків у справі.
Свідок Віктор Котик, який в 2005 році працював на посаді начальника відділу обліку та розподілу житлової площі Печерської районної державної адміністрації м. Києва, повідомив, що процес надання житла водію Л.Приступлюку відбувався у рамках чинного законодавства. Право власності на житло за ордером, який отримав Л.Приступлюк, не настає. Свідок також заявив, що не знає нікого із присутніх у залі особисто, а Луценка знає «як публічну особу, політичного діяча».
Свідок Тетяна Суботенко, яка в 2005 році працювала на посаді заступника начальника квартирного відділу Печерської районної державної адміністрації в м. Києві, Луценка бачила по телевізору, а його екс-водія Леоніда Приступлюка знає по документах. За словами свідка, рішення про надання житла Л.Приступлюку було затверджено 9-ма членами громадської комісії одноголосно, всі документи були оформлені згідно із чинним законодавством, претензій у членів комісії не було. Т. Суботенко заявила, що підсудний Ю. Луценко ні на неї, ні на членів громадянської житлової комісії не тиснув. «З телевізора він же не міг до мене звернутися! На мене ніхто не тиснув», - сказала вона.
Свідок Олексій Костенко, який з січня 2005 року по травень 2005 року працював на посаді заступника начальника Департаменту розвідувально-пошукової діяльності МВС України, начальника управління кадрового забезпечення, а нині обіймає посаду начальника Управління МВС України на Львівській залізниці, заплутався у власних свідченнях.
Свідок заявив, що його думка про виділення житла Приступлюку – його особисте переконання. А в ході досудового слідства йому підказував слідчий, «а я підписав, і у мене тоді не було окулярів».
Свідок також не зміг назвати жодну з дат свого призначення чи звільнення із міліції, не назвав інші прізвища водії чи охоронців екс-міністра, натомість чітко назвав дату прийому на роботу Л.Приступлюка та інші факти щодо кримінальної справи. На думку Луценка і захисту, це свідчить, що перед допитом свідка «проконсультували».
Свідок Костенко пояснив це тим, що має вдома блокнот із записами усіх прізвищ і дат, що стосуються роботи. Однак екс-міністр Луценко заявив, що особовий склад співробітників департаменту оперативної служби - це секретна інформація. Відповідно – свідок зберігає вдома у блокноті секретну незареєстровану інформацію, тим самим вчиняючи злочин.
На традиційне питання Луценка, чи чинив хтось тиск на свідка та надавав незаконні накази Луценко чи треті особи від його імені – О.Костенко заявив, що ніхто незаконних наказів йому не давав.