Львівський безпековий форум на тему: «Росія в Європі: старі помилки та нові виклики» розпочав роботу сьогодні в інформаційно-культурному центрі ім. А. Шептицького Українського католицького університету у Львові.
Відкрили форум співголови та модератори цьогорічного форуму Оксана Сироїд, лідерка партії «Об’єднання «Самопоміч» та Бен Годжес, генерал у відставці, екскомандувач ЗС США в Європі.
Оксана Сироїд у вітальній промові наголосила на важливості тематики цьогорічного форуму через російську агресію та згадала слова Ніколи Макіавеллі, який говорив, що кожен правитель для того, щоб бути успішним, щоб захистити себе і свою країну, має знати історію і географію, щоб не повторювати помилок. Генерал Бен Годжес наголосив на важливості експертного формату форуму і участі молоді.
Оксана Сироїд нагадала, що форум проводиться вже втретє у Львові. «Перший форум – це було народження. Торік відбулось хрещення, бо ми отримали хрещеного батька форуму: генерал Годжес став співголовою форуму. А цього року ми стали дорослими. Форум знаходить нових партнерів, спікерів. Хочу за це усім вам подякувати», – зазначила Оксана Сироїд.
У рамках Львівського Безпекового форуму заплановані вісім дискусійних панелей.
31 жовтня відбудуться дискусії:
– Історія: чи вивчили ми її уроки?
– Розуміння та заперечення загроз
– Морська стратегія в Балто-Чорноморському регіоні: гарантування безпеки через систему міжнародного права
– Відповідь на загрозу: військовий вимір
На 1 листопада заплановані дискусії:
– Майбутнє Балто-Чорноморського регіону очима молоді
– Українські військовополонені: без статусу, але з надією повернутися додому
– Медіа як критична інфраструктура
– Критична інфраструктура: стабільність чи небезпека?
У форумі візьмуть участь понад 200 експертів та посадовців з більш, ніж з 10 країн світу: США, Великої Британії, Латвії, України, Польщі, Румунії, Фінляндії, Іспанії, Німеччини тощо.
Експерти роздумуватимуть над тим, як захистити критичну інфраструктуру – інформаційний і кіберпростір, важливі об’єкти життєзабезпечення, економіку та політичну систему від агресивних дій Росії спрямованих проти України та Заходу. У фокусі дискусій також – формула Штанмаєра, особливий статус Донбасу, Україна – в епіцентрі американського конфлікту, російські виклики для Балто-Чорноморського регіону.