Синод Єпископів УГКЦ сьогодні, 23 березня, повинен завершити обрання нового Глави Церкви.
Як стало відомо ZAXID.NET , за два дні уже відбулося вісім голосувань за обрання Глави УГКЦ.
Зазвичай потрібно отримати дві третини голосів, щоб бути обраним. Партикулярне право УГКЦ після дванадцятьох безрезультатних голосувань зменшує цю вимогу до абсолютної більшості. Коли вимога зменшується до абсолютної більшості, число кандидатів повинне бути зменшене до двох з найбільшою кількістю голосів.
Обраний буде мати два корисні дні, щоб прийняти чи відхилити вибір. Відхилення вибору призведе до абсолютної втрати цих прав, однак особа може бути переобрана.
Обраний єпископ особисто надішле листа до Римського Архиєрея для затвердження виборів. Після отримання затвердження він складає визнання віри й обітницю ревно виконувати свій уряд перед Синодом Єпископів, а після проголошення його обрання буде проведено інтронізацію нового Глави УГКЦ згідно з приписами літургічних книг, після чого він отримає повні права на свій уряд.
Нагадаємо, що 10 лютого на прес-конференції у Києві Блаженніший Любомир повідомив про те, що того дня Папа Венедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви. Відповідне прохання до Святішого Отця Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років.
Як повідомив раніше у коментарі ZAXID.NET керівник департаменту інформації УГКЦ о.Ігор Яців запевняє, що серед претендентів на посаду глави Української Греко-Католицької Церкви «немає чітко виражених фаворитів».
Читайте також інтерв’ю із директором Релігійно-інформаційної служби України Тарасом Антошевським про претендентів на нового Главу УГКЦ.