Сьогодні Україна відзначає третю річницю Революції Гідності

Порядок в Україні у цей день забезпечуватимуть 18 тис. правоохоронців

08:13, 21 листопада 2016

У понеділок, 21 листопада, в Україні відзначається День Гідності та Свободи.

Свято встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Нехтування законодавчо закріпленими пріоритетами зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців. Подібний крок став можливий за надмірної концентрації влади в руках тодішнього президента Віктора Януковича та «сім’ї» – подібне було б немислиме в країні з усталеними демократичними принципами.

Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.

Свято відзначається щороку 21 листопада згідно з указом президента від 13 листопада 2014 року.

У центрі Києва у зв’язку з проведенням масових заходів був обмежений рух транспорту кількома вулицями з 6:30. Як повідомила прес-служба Національної поліції, зокрема, перекрито частину вулиці Хрещатик (від вул. Б. Хмельницького до пл. Європейської), вулиця Інститутська (від вул. Садової до Майдану Незалежності), вулиця архітектора Городецького та вулиця Бориса Грінченка.

У відомстві також зазначили, що підрозділи Національної поліції та Національної гвардії працюють у посиленому режимі, адже по Україні в цей день заплановано проведення приблизно 380 заходів, участь в яких візьмуть до 66 тис. громадян. Лише в Києві у заходах з нагоди Дня Гідності та Свободи участь візьмуть 11 тис. осіб.

Правоохоронці закликали громадян поставитися з розумінням до їхньої роботи, не створювати конфліктних ситуацій, а також заздалегідь планувати свій маршрут з урахуванням перекритих ділянок вулиць. Порядок в цей день в Україні забезпечуватимуть 15 тис. поліцейських та 3 тис. нацгвардійців.