Сьогодні в Україні святкують День пасічника

12:34, 19 серпня 2014

Святкувати професійне свято бджолярі почали ще у 1997 році, хоча традиції цього дня сягають ще доісторичних часів. 

Колись пасічники вітали один одного: «нехай вас вжалить бджола», що є синонімом до побажання здоров’я, адже бджолярі вважають, що укус є лікувальним. 

В українській міфології бджіл називають «Божими мухами», а пасічників - їх пастухами. 

День на пасіці починається ще до сходу сонця. Щодня у вулику народжується понад 2 тисячі бджілок і стільки ж помирає. Віталій Батіг свою пасіку отримав у спадок від дідуся. У нього понад 30 вуликів і 5 мільйонів комах.

«Бджоли також мають поганий настрій. Їх теж щось може турбувати. А живуть вони за принципом майже як військові. Тут кожен має своє завдання і свою місію. Найстарші бджілки, наприклад, приносять нектар. Молодші принесене переробляють у мед», - пояснив він.

19 серпня останній день для пасічника, коли вони можуть відібрати мед. Адже від Спаса «Божі мухи» починають готуватися до зимівлі.

«Ви би бачили як вони піклуються один про одного взимку. Вони щодня підігрівають мед аби поїсти. Ті що слабші і відчувають, що скоро помруть, вилітають з вулика на мороз аби не завдавати решті, здоровій частині проблем», - захоплено розповідає пасічник.

За урожайне літо один вулик дає до 50 кілограмів меду. Але бджільництво це не лише солодкий мед та медові продукти, але й лікування. У себе на пасіці пан Віталій облаштував мінібджолину лікарню і назвав її «Бджоли під лежаками». На території пасіки він облаштував дерев’яні будиночки, у середині яких є лежаки. Під ними справжній вулик із бджілками. 

«На лежаку потрібно провести від години до двох. Якщо вам це йде на користь, то ви там за 10 хвилин засинаєте. Бджоли лікують своєю вібрацією, теплом, запахом. Це щось схоже на масаж тисячі крихітних лапок», - наголосив він.

Така терапія корисна для дітей і дорослих. Вона піднімає імунітет, а також може лікувати неврози і алергії. І є чудовою релаксацією.