Свято припадає на 256-й день року. Тому у високосний рік це 12 вересня, в не високосний - 13.
Самі себе програмісти вважають такими як і всі. Специфічною лише називають форму спілкування між собою.
“Як і кожна професія є в нас свій сленг, в основному він англоїзований, якщо там суржик, то російська мова, то в нас дуже багато англійських словосполучень, ми використовуємо його”, - каже інженер-програміст Олександр Теслюк.
Комп’ютер і математика головні у житті будь-якого програміста. Крім того, необхідні швидкість та аналітичність мислення.
“Потрібно мати розум, розвинену логіку дуже, знання математики потрібне для програмування”, - каже студент-програміст Андрій Коробанов.
На українському ринку праці програмісти користуються високим попитом. Їхні знання та вміння є найбільш високооплачуваними серед інших професій.
“Сьогодні в Україні це надзвичайно затребувана професія, а У Львові особливо, Львів займає майже провідне місце по затребуваності в цій спеціальності, в цих фахівцях, у Львові є велика кількість ІТ-компаній, які розробляють програмне забезпечення, в тому числі і для закордонних компаній”, - каже завідувач кафедри програмного забезпечення НУ "Львівська політехніка" Дмитро Федасюк.
Зарплата програміста може сягати 10 - 15 тисяч гривень на місяць. А більшість роботодавців ІТ-сфери - зі США чи Західної Європи. Можливість виїзду закордон є ще однією перевагою цієї професії.
“Після закінчення я б міг реалізувати себе в багатьох галузях, ну починаючи від медицини ну і закінчуючи навіть програмним забезпеченням. Також дуже легко виїхати з дипломом за кордон, ну це досить оплачувана така спеціальність, ну і в принципі це досить цікаво”, - каже студент-програміст Олексій Пелех.
Однак з роками, починаючи працювати в Україні, більшість програмістів полишають навіть саму думку про еміграцію. Кажуть - все їх тут влаштовує.
Ринок вакансій для майбутніх і теперішніх програмістів надзвичайно динамічний та перспективний.
“Якщо подивитися на випускників Університету, про що може мріяти випускник Університету, коли закінчує Університет, це мабуть мати цікаву роботу, мати добрий колектив, мати можливості росту, мати добру заробітну плату і на сьогоднішній день люди, які попадають в ту індустрію, вони того всього досягають”, - каже президент ІТ-компанії Тарас Кицмей.