18 вересня на 67-у сесію збереться головний форум всесвітньої організації з представників 193 держав – Генеральна асамблея ООН. На сесії розглядатимуть питань порядку денного від міжнародної безпеки, миротворчості, боротьби з тероризмом і наркотиками до повернення втрачених культурних ценностей.
Головуючим 67-ї сесії Генасамблеї ООН буде колишній міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч.
З 25 по 29 вересня в рамках Генасамблеї запланована загальнополітична дискусія за участю глав держав і урядів, міністрів закордонних справ різних країн.
Однією з головних тем сесії стане ситуація на Близькому Сході, в тому числі в Сирії, де вже півтора роки не припиняються бої між силами уряду і опозиції. За деякою інформацією, що надходить до ООН, за час цього конфлікту загинуло понад 20 тисяч осіб.
Як вже було оголошено раніше, Рада Безпеки намітила провести 26 вересня міністерську зустріч, на якій буде обговорюватися сірійське врегулювання. Спецпредставник ООН і Ліги арабських держав по Сирії Лахдар Браха інформує Раду Безпеки про свої недавні контакти в Дамаску, і, можливо, буде прийнято план виходу з кризи.
На нинішній сесії не виключені дебати навколо поданої рік тому заявки на членство в ООН з боку палестинців. Планується проведення зустрічей "квартету" з близькосхідного врегулювання (Росія, Євросоюз, США і ООН), а також міністерської "шістки" з ядерної проблеми Ірану (Росія, США, Китай, Франція, Великобританія, Німеччина).
До порядку денного включені також питання положення в Афганістані, необхідність зняття блокади Куби з боку США, роль алмазів в розпалюванні конфліктів, положення в гарячих точках Африки - Сомалі, Судані, Малі.
Реформування ООН і її фінансове становище також буде обговорюватися протягом року Генеральною асамблеєю, в тому числі проблеми фінансування миротворчих операцій в різних частинах світу.
ГА ООН, заснована в 1945 році, відіграє роль головного дорадчого, директивного і представницького органу всесвітньої організації.
Асамблея є форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних проблем, про які йдеться в статуті ООН. При цьому вона також бере участь у процесі встановлення норм і кодифікуванні міжнародного права.