Солонтай: Голодні люди думають не про демократію

20:02, 5 серпня 2012

Громадянське суспільство відбудеться в Україні тоді, коли з’являться справжні партії, благодійні фонди, волонтери, велика кількість різних клубів і товариств, які об’єднуватимуть медиків, освітян, підприємців та інших. Про це сьогодні, 5 серпня, заявив політичний експерт і громадський діяч Олександр Солонтай.

На його думку, всі ці інституції повинні охопити таку кількість людей, яка формуватиме поняття критичної маси в громадянському суспільстві, тоді можна буде говорити про справжнє громадянське суспільство.

Олександр Солонтай під час своєї лекції наголосив. що в жодній країні світу немає такого, щоб всі люди були активними, є ті, кого звикли називати „сірою масою”. За його словами, питання полягає в тому, скільки відсотків у суспільстві таких людей і скільки – інших, котрі думають не тільки про себе, але й про інших, навіть якщо це невелике коло знайомих. Громадський діяч сказав, що в Україні є зародки громадських організацій і благодійних фондів, є дуже добрі інститути церкви, що тримає країну на певному рівні, але політичні партії – це питання майбутнього. Олександр Солонтай процитував думку Ярослава Грицака, що перед цим  повинен бути політичний базис.

„Перед тим, як має виникати нормальна система суспільства, має бути економічний базис. Голодні люди думають не про демократію, не про громадянське суспільство, не про права і свободи, не про те, щоб бути вільними, незалежними і мати можливість самореалізації. Голодна людина думає про їжу, і коли буде наступна можливість поїсти. І лише, коли людина долає мінімальний рівень забезпечення потреб, лише тоді людина може підняти голову і подумати про щось більше”, - сказав Олександр Солонтай.

На його думку, саме це потрібно врахувати всім, хто займається громадською діяльністю. Бо, за його словами, сучасний громадський сектор відірваний від народу. „Дуже багато камерних тренінгів, семінарів, багато модних сильних організацій, які роблять проекти, але варяться у власному соці. Це файна смачна вишня, але тою вишнею ситий не будеш. Справжня розбудова сильних громадських організацій почнеться з того часу, як вони розпочнуть звертати увагу на широкі маси суспільства”, - зазначив Олександр Солонтай.

Під час своєї лекції Олександр Солонтай також зазначив, що Україна 20 років ходить зачарованим колом, вибираючи менше зло до парламенту.

Нагадаємо, вуличний університет у Львові – молодіжна ініціатива ЛОГО „ІДЕА-Разом” у форматі „+знання, -стіни”. Лекції, які читають авторитетні у певній галузі особи, проводять просто неба у парку імені Івана Франка. Слухачем ВУ може стати будь-хто зацікавлений. Потрібно просто прийти і послухати.

Лекції, що вже відбулися у вуличному університеті, читали історик Ярослав Грицак, правозахисник Мирослав Маринович та психолог Олеся Верман.