Американський фінансист і меценат Джордж Сорос закликав комітет кредиторів України погодитися на списання частини її боргів. Про це він написав в американській газеті Wall Street Journal.
Сорос зазначив, що 1989 року колишній міністр фінансів США Ніколас Брейді розробив так званий «план Брейді» для реструктуризації суверенного боргу низки країн Латинської Америки з частковим списанням.
«Містер Брейді тоді розумів, що досвідчені інвестори дивляться в майбутнє, а не в минуле, коли розглядають можливість вкладення коштів у країни, які допустили дефолт. Сьогодні містер Брейді очолює найбільшого власника облігацій України, Franklin Templeton, який виступає різко проти пом'якшення боргового тягаря країни. Його позиція 1989 року і позиція Franklin Templeton сьогодні складно узгоджуються», - зазначив Сорос.
Мільярдер переконаний, що часткове списання заборгованості відповідає інтересам тих, хто готовий інвестувати в українську економіку, оскільки сприяє здійсненню реформ у країні. «Якщо полегшення боргового тягаря може стимулювати ці реформи, то інвестори повинні вимагати їх, так само як МВФ, і ігнорувати аргументи на користь того, що скорочення заборгованості стане кінцем світу», - зазначив мільярдер.
Нагадаємо, що перемовини України та її кредиторів без особливих успіхів тривають із весни цього року. У липні сторони повідомили про прогрес, після чого Мінфін виплатив купон за єврооблігаціями, не допустивши дефолту.
Зазначимо, міністр фінансів України Наталія Яресько продовжує вести переговори із спеціальним Комітетом кредиторів України з реструктуризації державного боргу в Сан-Франциско.
Як передає Reuters, переговори вирішили продовжити і сьогодні, оскільки вчора так і не змогли домовитись.
«Україна і група найбільших кредиторів у середу не змогли досягти угоди щодо реструктуризації зовнішніх боргів країни, що дозволило б заощадити близько 19 млрд доларів, але відновлять переговори в четвер», - йдеться у повідомленні.