Соцдопомога львів’янам-учасникам АТО: куди і які документи подавати

16:57, 11 серпня 2014

Львів’яни, які постраждали під час проведення АТО, та їхні сім’ї отримають разову матеріальну допомогу, а також будуть звільнені від плати за утримання будинків. Відповідну Комплексну програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей – мешканців м. Львова затвердила міськрада.

Ідеться про постраждалим під час участі в антитерористичній операції та під час підготовки до відправки в зону АТО, передає прес-служба Львівської міськради.

Заявку на отримання пільг та пакети документів потрібно подавати в «Єдину приймальню» районних відділів соціального захисту. Виплату одноразової матеріальної допомоги здійснюватиме управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міськради.

Розмір допомоги визначатимуть у кожному конкретному випадку, залежно від складності проблеми заявника, на засіданні спеціально створеної комісії.

Для отримання одноразової матеріальної допомоги постраждалим учасникам АТО треба подати: заяву за встановленою формою; копію паспорта (1, 2, 11, 12 сторінки); копію ідентифікаційного номера; документи, які підтверджують факт поранення, контузії чи каліцтва заявника під час участі в АТО, під час підготовки до відправки в зону АТО.

Допомогу одержувача, який її не отримав у зв’язку з його смертю, виплачуватимуть за заявою одного з членів сім’ї, за умови подання відповідної заяви упродовж шести місяців з дня смерті.

До членів сім’ї померлого учасника АТО належать мати/батько, дружина/чоловік, інша особа, яка на момент смерті була зареєстрована з ним.

Щодо звільнення від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, то таке право отримали: члени АТО та їхні сім’ї, члени сімей загиблих під час участі в АТО за місцем реєстрації у м. Львові (незалежно від кількості зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб та загальної площі житла).

Для оформлення права на звільнення від сплати за користування житлом (квартирної плати) додатково потрібно подати оригінал довідки з місця реєстрації про склад сім’ї (форма № 2).

Якщо серед зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку є особи, які мають право на пільги, передбачені законодавством України та місцевими нормативно-правовими документами, і користуються ними, сума, яка підлягає відшкодуванню, визначається із врахуванням наявних пільг.

Докладніша інформація тут.