Соціологи оприлюднили останні перед виборами результати опитувань львів’ян

15:41, 22 жовтня 2015

22 жовтня, за три дні до дня голосування, львівська соціологічна компанія «Фама» оприлюднила результати опитування виборців Львова, проведеного 17-18 жовтня. Судячи з цих результатів, чинний міський голова Андрій Садовий має значні шанси на перемогу, а склад нової міськради сформують представники шести партій, три з яких вперше потраплять у Ратушу – «Самопоміч», УКРОП і «Народний контроль».

Якби вибори міського голови відбулись наступної неділі (саме так було сформульоване питання соціологів), 53,4% респондентів віддали б свої голоси за чинного міського голову Андрія Садового. Однак соціологи зазначають, що, враховуючи похибку вибірки, все ж інтригою залишається чи пройдуть вибори в один тур.  Найближчі конкуренти Садового залишаються незмінними – Володимир Гірняк та Дмитро Добродомов.

За розрахунком соціологів на основі даних опитування розподіл голосів між кандидатами на посаду міського голови Львова виглядав би так:

•           Андрій Садовий – 53,4%

•           Дмитро Добродомов – 11,0%

•           Володимир Гірняк – 10,8%

•           Руслан Кошулинський – 9,4%

•           Оксана Юринець – 5,5%

•           Ігор Зінкевич – 2,6%

•           Ігор Васюник – 2,3%

•           Віктор Галасюк – 1,3%

•           Олег Баляш – 1,1%

•           Оксана Жолнович - 0,4%

•           Анатолій Країнський - 0,1%

Проголосувати проти всіх або зіпсувати бюлетень готові 2,1% респондентів. Частка респондентів, які не мають наміру іти на вибори, – 13,4%.

Окрім того, 12,8% львів’ян все ще не визначились, за якого кандидата на посаду мера Львова вони голосуватимуть.

***

Що стосується партійних симпатій львівських виборців, то результати опитування свідчать, що 5%-й виборчих поріг долають шість партій – «Самопоміч», БПП «Солідарність», «Громадянська позиція», «Свобода», УКРОП та «Народний контроль».

Найбільшу кількість голосів серед тих, хто має намір взяти участь у виборах, очевидно, набере «Самопоміч», за яку готові проголосувати 34,9%. Впевнено долають виборчий поріг БПП «Солідарність» (12,3%), «Громадянська позиція» (9,6%), «Свобода» (9,6%), УКРОП (7,5%) і «Народний контроль» (6,6%).

Нижче прохідного порогу опинилися такі партії як «Батьківщина» (4,7%), Українська Галицька партія (4,3%), Радикальна партія Олега Ляшка (2,9%) і Народний Рух України (1,9%).

Практично жодних шансів на проходження в ЛМР не мають «Наш край» (1,2%), Опозиційний блок (0,6%), «Воля» (0,5%), «Сила людей» (0,4%), «Партія простих людей Сергія Капліна» (0,4%), Демократичний Альянс (0,3%), і УРП (0,1%)

***

Дослідження проводилось соціологічною агенцією «Фама», методом «face to face» інтерв’ю 17-18 жовтня 2015 року. Було опитано 800 респондентів, старших 18 років. Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3% - для показників близьких до 25% або 75%, 2,1% - для показників близьких до 10% або 90%, 1,5% - для показників близьких до 5% або 95%, 0,7% - для показників близьких до 1% або 99%.

Дослідження проводилося із використанням методики «Диференційованого вимірювання електоральних преференцій» , яка була розроблена соціологічною агенцією «Фама».

Соціологічна агенція «Фама» публікує рейтинги кандидатів та політичних сил з врахуванням думки лише тих опитаних, які підуть на вибори та, відповідаючи на запитання, змогли обрати кандидатів чи політичну силу. Тобто, ті, які на вибори не підуть та не змогли обрати політичну партію чи кандидата серед списку тих, які братимуть участь у виборчих перегонах, для розрахунку рейтингу не враховуються.