Минулого року вперше за весь час досліджень спостерігається тенденція до зниження популярності класичної електронної пошти. В кінці 2009 року 52% українських Інтернет-користувачів регулярно користувались електронними повідомленнями, проте вже за рік їхня частка скоротилась до 48%. Про це свідчать дані регулярного дослідження ринку телекомунікаційних послуг, яке здійснює GfK Ukraine.
Утім, майже на аналогічні показники зросла популярність соціальних мереж. Так, якщо в кінці 2009 року лише 31% користувачів Інтернету регулярно заходили до сторінок соціальних мереж, то в четвертому кварталі 2010 року їхня частка зросла до 38%.
Особливо ці тенденції помітні у молоді у віці 16-19 років – 57% серед Інтернет-користувачів цього віку сказали, що користуються соціальними мережами. Для порівняння: сервіси електронної пошти назвали лише 48% респондентів у цій віковій групі.
«Наразі мова не йде про зниження абсолютної кількості користувачів класичних сервісів електронної пошти. Скоріше, йдеться про меншу популярність цього засобу комунікації серед тих, хто почав користуватись Інтернетом відносно недавно – протягом 1-2 років. Проте в довгостроковій перспективі найбільш ймовірно, що звичайна електронна пошта стане переважно засобом для бізнес-комунікації, тоді як особисте листування перейде в найпопулярніші соціальні мережі», – зазначає дослідник телекомунікаційного сектору компанії GfK Ukraine Андрій Радевич.
GfK Ukraine робить висновки, спираючись на дані опитування населення, що проходило в рамках щомісячного регулярного дослідження ринків фінансових та телекомунікаційних послуг.
Українська дослідницька компанія GfK Ukraine опитала 1000 респондентів на місяць. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю.