Інтернет змінив поведінку туристів. Про це 24 листопада на III Міжнародній туристичній конференції «Перемагай з Левом!» зазначила директор департаменту туристично-інформаційної інфраструктури «Berlin Tourism Marketing» Габріела Швайнбергер.
Г. Швайнбергер сказала: «Усе більше туристів самостійно, з допомогою інтернету, можуть планувати свої подорожі, замовляти квитки, бронювати місця в готелях. В останні роки до туристично-інформаційних центрів через це зменшилася кількість звернень, кількість телефонних дзвінків. Однак ті, хто таки звертається за допомогою, є дуже вимогливими. Їм необхідні просто досконалі послуги. Тому працівники інформаційно-туристичних центрів мають тепер вміти надати не лише вичерпну інформацію про туристичні принади свого міста, але й знати все про потреби своїх потенційних клієнтів і якнайкраще їх обслуговувати».
Тим часом, як зазначив виконавчий директор міжнародної асоціації «European Cities Marketing» доктор Джон Хілі, що ріст популярності соціальних мереж у світі за останні два-три роки зробив кардинальну зміну у формуванні маркетингових стратегій туристичних міст. «Ці канали поширення інформації дуже швидко транслюють як позитивні, так і негативні послання про те чи інше туристичне місто», - зазначив він. Дж. Хілі навів приклад Амстердаму, де на площі біля інсталяції «Amsterdam» щодня фотографуються 5 тис. відвідувачів, і потім ці знимки з візуальним знаком міста дуже швидко за допомогою соцмереж поширюються по світу. «Я не впевнений що сьогодні усі відділи маркетингу міст, які займаються туризмом, достатньо оцінили роль соціальних мереж і досконало користуються цим», - додав він.