Соцслужби заледве справляються з напливом переселенців у Маріуполі

12:55, 5 серпня 2014

У Маріуполь продовжують прибувати біженці з зони АТО. Люди фактично штурмують соціальні служби, вимагаючи житло та їжу. Це в основному соціально незахищені сім'ї з дітьми, пенсіонери та інваліди.

Тільки за вчорашню добу Центр соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді розселив близько 500 біженців, в основному з Горлівки і Донецька, передає місцевий Інтернет-портал «0629.ua».

За словами заступника міського голови Тетяни Ломакіної, на даний час у Маріуполі знаходяться 2300 біженців. Усіх їх без винятку вдалося розселити.

«Сьогодні для прийому переселенців в Маріуполі розгортають ще один центр на Красномаякскій», - сказала вона і повідомила, що як і раніше, серйозною проблемою залишається брак продуктів. Більшість переселенців приходить в соцслужби за продуктами харчування щодня.

«Ми просимо підтримати наших партнерів Червоний Хрест та Фонд допомоги пораненим і сім'ям загиблих, які видають продукти харчування особливо тим переселенцям, які найбільше цього потребують», - звернулася до маріупольців директор Центру соціальних служб Уляна Токарєва.

Крім того, у Фонді допомоги пораненим і сім'ям загиблих, для біженців у Волновасі організували спеціальний транзитний табір, куди вони можуть звернутися за допомогою.

Табір розрахований на 200 місць і повністю обладнаний для тимчасового перебування мешканців області, які виїжджають із зон АТО. Транзитний пункт розділений на кілька секторів. Сектор первинного прийому переселенців, визначення їхніх потреб та консультації. Окрема палата передбачена для надання психологічної допомоги. Лікарі та медсестри міської та районної лікарень надають необхідну медичну допомогу. Два намети на 70 місць розраховані на прийом їжі. Безкоштовне гаряче харчування і чай забезпечуються за рахунок Фонду «Розвиток України» Ріната Ахметова.

Волноваський транзитний пункт розташований поруч зі школою. Хлопчаки охоче грають в футбол на шкільному полі, деякі тут же тренуються на вуличних тренажерах.

За словами начальника Головного управління ДСНС, облаштування табору і його утримання, крім харчування, здійснюється виключно за кошти обласного бюджету. Всього в області два таких тимчасових пункти, які розраховані на 3100 місць.

Відзначимо, що багато біженців не знають про те, що для них організували спеціальний транзитний табір, куди вони можуть звернутися за допомогою.

За даними ООН на кінець липня, кількість внутрішніх переселенців в Україні становить близько 95 тисяч осіб.